Jakub Forgács Správy

Krásny nápad v obci pri Bystrici. Takto chcú u detí posilniť ich vzťah k lesu a prírode

Poniky majú svojím umiestnením v lesnom prostredí, ako aj dobrým fungovaním školy predpoklady na rozvoj vzdelávania v oblasti lesnej a ekologickej problematiky.

Ilustračný obrázok k článku Krásny nápad v obci pri Bystrici. Takto chcú u detí posilniť ich vzťah k lesu a prírode
Zdroj: Mestské lesy Košice

Obec Poniky v Banskobystrickom okrese a Národné lesnícke centrum vo Zvolene budú spolupracovať v oblasti lesnej pedagogiky a environmentálneho vzdelávania. Informovala o tom Anna Trnková z obecného úradu s tým, že podpísali dohodu, ktorá obci ako zriaďovateľovi miestnej základnej školy s materskou umožní rozvoj vzdelávania ich detí o lese a prírode.

Poniky majú svojím umiestnením v lesnom prostredí, ako aj dobrým fungovaním školy predpoklady na rozvoj vzdelávania v oblasti lesnej a ekologickej problematiky. V obci funguje i Poľovnícke združenie Bukovina, ktoré má na projekte spolupracovať.

„Na základe podpory vedenia obce a zastupiteľstva začne v krátkom čase fungovať pracovná skupina zložená zo zástupcov školy a spolupracujúcich subjektov. Pripraví pre školský rok 2019/2020 nové atraktívne aktivity pre žiakov, ktoré ich nielen zaujmú, ale posilnia ich vzťah k lesu, prírode, k miestu, ktoré je ich domovom,“ priblížila Trnková.

„Učenie o lese a prírode otvára cestu nielen k osvojovaniu si poznatkov o životnom prostredí, ale tiež k uvedomovaniu si dôležitých princípov trvalej udržateľnosti. Tak v lese, prírode či krajine a v prenesenom slova zmysle i v spoločnosti a medziľudských vzťahoch,“ uviedol Marcel Pecník, iniciátor projektu ďalšieho rozvoja miestnej školy.

„Som rád, že sme dohodli spoluprácu na rozvoji školy a možno aj na vytváraní inšpiratívneho príkladu pre slovenské školstvo vôbec,“ dodal Pecník.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM