Správy

Krásna aktivita bystrických školákov. Rozhodli sa potešiť vojakov v Afganistane

Slovenských vojakov v zahraničnej operácii Resolute Support v Afganistane potešili vianočné pozdravy od žiakov z banskobystrickej Základnej školy na Ďumbierskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Krásna aktivita bystrických školákov. Rozhodli sa potešiť vojakov v Afganistane
Zdroj: TASR

Vojaci vnímajú pozdravy od detí ako významnú ľudskú a emocionálnu podporu. Informovali o tom na stránke Ozbrojených síl SR.

Z pohľadu mnohých vojakov sú obrázky a odkazy detí dôležité. „Pre mňa sú ručne maľované obrázky a vianočné pozdravy slovenských detí tým, čo ma naozaj v predvianočnom čase teší. Možno to znie pateticky, no naozaj pohladili na duši," povedal jeden z členov slovenského kontingentu.

Vojaci deťom ďakujú za originálny darček. "Sme radi takejto podpore aj od detí, ktoré nepoznáme osobne, detí z domova, zo Slovenska,“ dodal príslušník.

Veliteľ slovenského kontingentu v Afganistane Juraj Halama v pondelok (23. 12.) ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi (SNS) v telefonickom hovore oznámil, že situácia je naďalej nebezpečná. Na Vianoce si podľa jeho slov vojaci želajú najmä to, aby boli ich úlohy počas sviatkov splnené bez zranení a závažných okolností.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM