Krásna akcia na Úrade BBSK. Šľachetní darcovia krvi môžu získať lákavú odmenu

Aj vy by ste chceli niekomu pomôcť darovaním najvzácnejšej tekutiny. Nemusíte chodiť až do nemocnice. Darcov krvi čakajú aj na Úrade BBSK,

Ilustračný obrázok k článku Krásna akcia na Úrade BBSK. Šľachetní darcovia krvi môžu získať lákavú odmenu
Zdroj: TASR

V rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pre verejnosť akciu Dobrovoľnícka kvapka krvi. Začína sa v pondelok od 9:00 do 13:00 v priestoroch úradu na Námestí SNP v Banskej Bystrici je vítaný každý, kto chce a môže darovať krv. Informovala o tom Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK.

„Okrem dobrého skutku budú mať darcovia krvi možnosť získať aj lístky do našich divadiel. Spomedzi všetkých vyžrebujeme troch výhercov dvoch vstupeniek do Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici, Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene a banskobystrického Divadla Štúdio tanca,“ uviedla Glevická.

Ako pripomenula, krv môže darovať každá duševne a fyzicky zdravá osoba vo veku od 18 do 60 rokov, ktorá váži nad 50 kilogramov. Darca by 14 hodín pred odberom nemal jesť tučné jedlá a ráno by mal vypiť aspoň pol litra nealkoholických nápojov.

Podujatie so sloganom „Vážme si ľudský život. Svoj, ale aj ostatných…“ organizuje Úrad BBSK a Národná transfúzna služba SR v Banskej Bystrici.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR