Králiky dnes obsadili štvornohí krásavci

Po približne siedmych rokoch sa opäť na Králikoch uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v psích záprahoch. Ich súčasťou je aj Višegrat cup, na ktorom sa dnes zúčastnila špička z Višegrátskej štvorky.

Michal Majer

Pre súťažiacich organizátori pripravili dve trate: jednu krátku trať s dĺžkou 10 km a druhú strednú trať, ktorá má 20 km. „Prípravu trate nám skomplikovalo počasie, keďže neustále snežilo. Napokon sme to zvládli a tak dúfame, že pretekárom ponúkneme dôstojného zástupcu donovalských pretekov,“ predstavil jeden z organizátorov. Na Králiky zavítalo až 46 tímov, z ktorých každý chcel zvítaziť.

„Zatiaľ je všetko super, máme kopec snehu, no a trať je pripravené kvalitne. Dnes budeme súťažiť so štyrmi psíkmi, napriek tomu je príprava dosť náročná. Museli sme psov skontrolovať, či nie sú chorí, dali sme im napiť veľa vody a čakáme už len na náš štart,“ vyjadril sa Peter Richtárek z Oravskej Polhory.

„Vyzerá to tu fajn, aj keď trochu sa obávam, či to zvládnem. A vôbec mi nevadí, že psie záprahy nie sú na Donovaloch. Na Visegrad cup sme sa poriadne pripravovali, tak teda dúfam, že výsledok bude dobrý,“ zhodnotila súťažiaca Hana Bendová.

V sprievodnom programe boli pripravené hudobné vystúpenia banskobystrických rockových kapiel, ako napríklad Christmas alebo Rock Reunion. Organizátori sa zameriavali hlavne na samotný pretek a od podobných atrakcíí ako napríklad let balónom upustili.

Text + foto : ddk

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.