Jakub Forgács Správy

Kopí sa vám cez Vianoce ODPAD? Bystrica posilní ZBER, k čomu VYZÝVA obyvateľov?

Počas najkrajších sviatkov roka vyprodukujú domácnosti aj viac odpadu. Kedy ho plánujú odvážať a ako sa budete môcť zbaviť vianočných stromčekov?

Ilustračný obrázok k článku Kopí sa vám cez Vianoce ODPAD? Bystrica posilní ZBER, k čomu VYZÝVA obyvateľov?
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Vzhľadom na zvýšenú produkciu komunálneho odpadu počas vianočných sviatkov a prvých dní nového roka pristupuje mesto Banská Bystrica tak, ako každý rok k posilneniu jeho zberu. Oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev o tom informuje na oficiálnom webe mesta.

Výzva vodičom

Zber odpadu bude zmluvný partner mesta realizovať takmer každý deň, od 18. decembra 2023 do 2. januára 2024 okrem nedelí a sviatkov 25. decembra 2023 a 1. januára 2024.

„Žiadame všetkých vodičov, aby so svojimi vozidlami neparkovali pred kontajnermi na zber zmesového a triedeného komunálneho odpadu, najmä v čase od 6.00 hod. do 16.00 hod. Blokovanie nádob vozidlami môže spôsobiť väčšie znečistenie stojísk a v spojení so snehovými zrážkami aj verejných priestranstiev,“ píše sa na webe s tým, že zber zmesového komunálneho odpadu bude realizovaný mimoriadne dňa 23. decembra 2023 a 30. decembra 2023 aj na uliciach komplexnej bytovej výstavby, ktoré to nemajú v harmonograme.

Viac o tom, kedy prebehne zber objemného odpadu či vianočných stromčekov, sa dočítate na nasledujúcej strane.

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM