Michal Majer Hokej

Konečne víťazstvo v riadnom hracom čase!

7. december. To je dátum, kedy banskobystrickí hokejisti naposledy vyhrali v riadnom hracom čase. Tešili sa vtedy z víťazstva nad Skalicou. Potom barani viac než mesiac nezískali všetky body! Dnes však bola táto negatívna štatistika prelomená. Tri bo

HK 36 Skalica – HC'05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 52. Kumstát – 17. J. Sýkora, 25. Cebák, 46. Kútny

Rozhodovali: Lokšík – Brath, Výleta, vylúčení: 4:9, navyše Hvíla (Banská Bystrica) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. 1923 divákov.

Banskobystričania sa na skalickom ľade predstavili bez Zedníka, ktorý podpísal kontrakt so St. Louis Blues. Obe mužstvá začali opatrne. Skóre zápasu sa dlho nemenilo aj keď obe mužstvá mali možnosti pri presilových hrách. Vyloženú šancu prepásol Šátek, keď sám pred Šimonvičom trafil len brankára hostí. Domáci si vytvorili miernu prevahu, ale s tradične nedôraznou koncovkou. Ani vylúčenie Hlinku gólovo nepotrestali. Hostia zatlačili v 15. min a Lakosil len s námahou zneškodnil ich gólovú príležitosť.

Banskobystričania potom využili vylúčenie domáceho obranca Bučku, keď po nahodenom puku od modrej čiary zblízka puk za Lakosila doklepol J. Sýkora. Domáci mohli vyrovnať, ale ani jeden z útočníkov prvého útoku Šimonoviča zblízka neprekonal. V druhej tretine hostia nevyužili presilovku po vylúčení R. Školiaka. Na 0:2 skórovali Bystričania pri hre 4:4, keď po chybe Višňovského od modrej čiary presne trafil Cebák. Skaličania sa po tomto góle očividne herne trápili, hostia prevzali vývoj zápasu do svojich rúk. Ukázalo sa to aj pri vylúčení Cebáka, keď strely Zálešáka a ani Gründlinga si cestu do Šimonovičovej siete nenašli.

V tretej tretine mala hra podobný priebeh ako v predchádzajúcej dvadsaťminútovke. Domácim sa nič nedarilo, v šatni nechali aj svoju príslovečnú bojovnosť. Hostia tak pohodlne kontrolovali svoje vedenie. Na 0:3 zvýšil po akcii Šechného útoku v 46. min Kútny. Výkon Skalice v tejto časti zápasu sa dal ťažko označiť za extraligový. Až vylúčenie Češíka v 52. min znamenalo ich prvý gól, keď prihrávku R. Školiaka využil Kumstát. V 55. min bol vylúčený Kolba, ale domáci túto ďalšiu možnosť na prípadné zdramatizovanie zápasu nevyužili. V zápase sotva priemernej úrovne si zo Skalice tri body zaslúžene odviezla Banská Bystrica.

Hlasy trénerov: Martin Pešout, asistent trénera Skalice: „Ak by sme v prvej tretine skórovali zápas mohol vyzerať inak. Súper mal v tejto časti hry tri strely, my sme mali šesť gólových šancí a výsledok bol i tak 0:1. Potom sme si stečovali ďalší gól našim hráčom, padli sme do kŕča a trápili sa v koncovke. Bohužiaľ potom sme sa už nedokázali dostať ani do šancí.“

Milan Staš, tréner B. Bystrice: „My sme už potrebovali víťazstvo, na niekom sme sa chceli chytiť, bola to dnes Skalica. Prvá tretina nezačala pre nás dobre, súper nás zovrel, paradoxne sme strelili prvý gól. Od toho sa odvíjal ďalší priebeh zápasu. Zamerali sme sa na kvalitnú defenzívu, chlapci to zvládli. Sme radi, že za prispenia výborného výkonu brankára Šimonoviča sme po dlhšej dobe zaknihovali trojbodové víťazstvo.“