Správy

Kino ako mestské strašidlo: Takto zatočia s bordelom pri Hviezde

Banskobystrický okrášľovací spolok sa zapojil do jedinečného celoslovenského projektu „72 hodín dobrovoľníctva“. V nedeľu 21.10.2012 o 9:00 aktivisti spoločnými silami vyčistia zanedbané okolie bývalého kina Hviezda.

Ilustračný obrázok k článku Kino ako mestské strašidlo: Takto zatočia s bordelom pri Hviezde
Foto: Monika Földešiová

Cieľom projektu je ukázať ľuďom, že stačí málo, aby sa veci začali hýbať správnym smerom a aby sa dosiahla zmena.

„Banskobystrický okrášľovací spolok nadviazal na projekt „Bystrické strašidlá – stavby, ktoré špatia naše mesto“ a využil možnosť prejsť od kritiky k činom a participáciou na projekte 72 hodín dobrovoľníctva presvedčil verejnosť, že je vlastnými silami schopná meniť veci, v ktorých zlyháva samospráva alebo súkromný vlastník,“ povedala Diana Vigašová z BBOS.

V nedeľu 21. októbra o 9:00 sa dobrovoľníci stretnú pred bývalým Kinom Hviezda a vlastnými silami pokosia a pohrabú prerastenú trávu v okolí kina, ako aj vyzbierajú odpadky a pozametajú chodníky. Veľmi jednoduchým krokom chce BBOS ukázať mladým ľuďom, že nie pesimistickým postojom, ale aktivitou a spoluprácou sa dá zlepšiť situácia v meste. Spustením tohto jednoduchého, ale efektívneho projektu bolo oblepenie budovy bývalého kina páskou s názvom „Nepáči sa mi to“, ako jasné vyjadrenie postoja dobrovoľníkov.

Podľa BBOS vyššia účasť ľudí na akcii znamená nielen rýchlejšie upratanie neporiadku okolo kina, ale aj jasné preukázanie záujmu verejnosti podieľať sa na riešení vecí verejných.
*Všetci ste vítaní v nedeľu 21.10.2012 o 9:00 pred Kinom Hviezda! *

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM