Jakub Forgács Kultúra

Kinematograf aj promenádne koncerty... Bystričania zažijú leto s obľúbenými akciami

Vyzerá to tak, že koronakríza je na ústupe. Spolu s uvoľňovaním opatrení sa dočkáme aj podujatí, ktoré k letu v Bystrici nezameniteľne patria.

Ilustračný obrázok k článku Kinematograf aj promenádne koncerty... Bystričania zažijú leto s obľúbenými akciami
9
Galéria
Zdroj: TASR

Kultúrne leto býva v Banskej Bystrici každoročne vyskladané z bohatej ponuky atraktívnych podujatí pre všetky vekové kategórie. Aj napriek obmedzeniam, ktoré v súčasnosti platia pri organizovaní hromadných akcií, sa môžu Banskobystričania tešiť na zaujímavý program aj tento rok. Informovala o tom hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Kultúrne leto odštartujú Dni mesta 19. a 20. júna 2020 a budú rozptýlené do viacerých lokalít. Samospráva tak chce zamedziť veľkému zhromažďovaniu sa ľudí na jednom mieste.

Sídliskové večerníčky aj Latinák

V júli a v auguste najmenších potešia obľúbené Sídliskové večerníčky. V mestskom parku sa budú konať tradičné Promenádne koncerty (26. 7. a 9. 8.), ktoré sa každý rok stretávajú s pozitívnym ohlasom. V Robotníckom dome sa budú môcť záujemcovia zapojiť do tvorivých dielní, vychutnať si filmové melódie pod holým nebom v podaní Movie kvartet (10. 7.), stretnúť sa s obrovským Golemom a menšieho Golema si aj vlastnoručne vyrobiť.

Nádvorím Robotníckeho domu zaznejú ľúbostné spevy Andreja Sládkoviča, verše Jána Smreka i balady Pavla Országha Hviezdoslava v podaní Lukáša Latináka (24. 7.). Posledný júlový deň bude javisko v Robotníckom dome patriť koncertu domácej skupiny Reunion (31. 7.). Milovníci historických vozidiel zažijú obľúbenú akciu Grand Retro Show (2. 8.), vyhliadkovú jazdu historických vozidiel na trase Zámok Vígľaš – Banská Bystrica a späť.

Aj obľúbené letné kino

V auguste bude znieť aj hudba z Voľného pódia (13. – 15. 8.) a pod Pamätník SNP pricestuje netradičné šapitó, v ktorom zahrá Teatro Tatro Štúdio (19. 8.) tradičnú rozprávku Červená čiapočka. V závere augusta nebude chýbať ani obľúbené letné kino Bažant kinematograf (22. – 25. 8.).

„Verím, že všetci Banskobystričania si vyberú z pestrej ponuky programu Kultúrneho leta a prídu podporiť umelcov z nášho mesta a blízkeho okolia. Zároveň som rád, že budeme môcť naplno využiť aj Robotnícky dom, ktorý je na organizovanie komorných podujatí ako stvorený. Som presvedčený, že po dlhšej prestávke znovu vrátime dobrú náladu do všetkých ulíc Banskej Bystrice. Všetkých srdečne pozývam,“ hovorí primátor Ján Nosko.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery z minuloročných Dní mesta Banská Bystrica!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Dni mesta Banská Bystrica 2019
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie