Monika Obrtalová Hokej

Katastrofálna sezóna pokračuje

V 14. kole hokejovej Tipsport extraligy nastúpili banskobystrickí Barani na ľade Žiliny. Po tesnej prehre doma so Slovanom očakávali bystrickí fanúšikovia trojbodový zisk. Ako už po niekoľkýkrát v tejto sezóne bol však opak pravdou.

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 Banská Bystrica 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Hreus (Drábek, T. Sýkora), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Nemec – 55. Heizer (Marcinek). Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Kútny (B. Bystrica) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – P. Korba, Smrek, 1268 divákov

Prvá polovica úvodného dejstva sa niesla v znamení dvoch presilových hier Banskej Bystrice. Barani v nich nadviazali na svoju tragickú bilanciu a prakticky neohrozili brankára Laca. Ojedinelú príležitosť si vypracoval vo vlastnom oslabení Sivák, ktorého zakončenie Chorošun kryl. V 15. minúte ruský gólman zlikvidoval aj pokus Tomáša Sýkoru, ale na dorážku Hreusa už nestačil – 1:0. Do prostrednej časti vstúpili aktívnejšie domáci. Symbolické možnosti Michailova a Hreusa strážca súperovej svätyne bez problémov zlikvidoval. Na opačnej strane zazmätkoval Laco, ale Bystričania jeho zlú rozohrávku nepotrestali. V 32. minúte sa dostal do samostatného úniku Češík, ani on však nenašiel recept na žilinského brankára.

V následnej početnej výhode sa nepresadil Kudělka. V tretej tretine sa vlci sústredili predovšetkým na hru zo zabezpečenej obrany. Banskobystričania sa len veľmi ťažko presadzovali a diváci veľa šancí nevideli. Tú najväčšiu spálil po spolupráci s Heizerom nikým nekrytý Hričina. V 55. minúte už ale výborne chytajúci Laco kapituloval. V páde ho prestrelil Heizer a poslal zápas do predĺženia. V ňom mohol po chybe žilinskej obrany rozhodnúť Kútny, na Laca však nevyzrel. Víťaza duelu tak museli určiť samostatné nájazdy. Keďže ich jediným úspešným exekútorom bol Vladimír Nemec, dva body zostali pod Dubňom.

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Dnes to bol vyrovnaný zápas, bojovalo sa o každý centimeter ľadu. Defenzíva mala prevahu nad ofenzívou, skvelo zachytali obaja brankári. Vyhrali sme o gól, ale rovnako o gól sme mohli aj prehrať. O našom triumfe rozhodlo to, že sme boli efektívnejší v samostatných nájazdoch. Za predvedený výkon sa chcem poďakovať brankárovi Lacovi.“

Alpo Suhonen, tréner B. Bystrice: „Z našej strany sa dnes neudialo nič nové. Z vari pätnástich zápasov sme päťkrát remizovali. Naša hra v defenzíve bola celkom dobrá, ale v ofenzíve sa nám nedarí. Aj dnes sme nedokázali premeniť niektoré dobré strelecké príležitosti.“