Kaník o výsledkoch volieb: Zvíťazil Kotleba, výsledky odrážajú nepokojnosť ľudí!

Ľudovít Kaník, ktorý bol považovaný za jedného z kandidátov pre možné druhé kolo volieb v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK), nakoniec podľa predbežných výsledkov skončil až tretí. Aj keď jednoznačné sklamanie nedával najavo, v jeho štábe boli ľudia značne rozčarovaní.

Marcel Mojžiš
Ilustračný obrázok k článku Kaník o výsledkoch volieb: Zvíťazil Kotleba, výsledky odrážajú nepokojnosť ľudí!
Zdroj: TASR

Za jednoznačného víťaza volieb v kraji označil Kaník Mariána Kotlebu. Výsledky podľa neho odrážajú veľkú nespokojnosť ľudí s úrovňou života v kraji. „Ak výsledky budeme hodnotiť z akéhokoľvek pohľadu, ak sú ľudia nespokojní so svojím životom, vtedy volia na znak protestu. Napríklad aj extrémnu alternatívu,“ konštatoval. „Víťazstvo“ Kotlebu označil ako výstrahu pre všetkých demokraticky zmýšľajúcich ľudí. „Toto je pre neho (Kotlebu) signál, aby sa to takto udialo na celom Slovensku,“ uviedol.

„Myslím si, že dnešné rozhodnutie ľudí znamená pre pána Kotlebu otvorenie brán do parlamentu. Či sa nám to páči, alebo nie,“ zdôraznil. Výsledky volieb však akceptuje.

Ako ďalej uviedol, napriek tomu má veľmi dobrý pocit z celej predvolebnej kampane, kedy sa v mestách a obciach kraja stretával s množstvom pozitívne naladených ľudí. „Odnášam si z týchto volieb silný súzvuk s ľuďmi tohto kraja,“ pripomenul.

Zdroj: TASR

Odporúčame