Kandidát na primátora Bystrice získava spojencov: Noska podporí aj SDKÚ

Za nezávislého uchádzača o primátorské kreslo v našom meste sa postavila ďalšia politická strana. Po získaní podpory od strán SMER-SD a SNS získal už aj pravicového spojenca.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Kandidát na primátora Bystrice získava spojencov: Noska podporí aj SDKÚ
Zdroj: TASR

SDKÚ-DS podporí nezávislého kandidáta na post primátora Jána Noska. Ten si iba prednedávnom získal podporu strán SMER-SD a SNS. S iniciatívou a ponukou na spájanie sa za lepšiu Banskú Bystricu prišiel samotný kandidát. Výsledkom rokovaní je podpora ďalšej politickej strany.

Spolupráca bez zmlúv

Ako uviedol predseda Miestneho zväzu SDKÚ-DS, Martin Turčan, po niekoľko mesačných rokovaniach a hľadaní kvalitného kandidáta na post primátora prijali otvorenú ponuku na spoluprácu a podporu pána Noska. „Pán Nosko je pre nás skutočná osobnosť, ktorá má silné rodinné zázemie a charizmu, výborné manažérske zručnosti a dlhoročné úspešné skúsenosti s vedením inštitúcie, ktorá zodpovedá svojim rozsahom mestskému úradu,“ povedal.

"Nepovažujeme za správne, ak sa na komunálnej úrovni politikárči a posledné roky nám jasne ukázali, že pre toto mesto existujú len dobré, alebo zlé riešenia. Aj preto za týmto kandidátom stojíme. Vítame, že naďalej rokuje s ďalšími potenciálnymi partnermi o svojej podpore. Do spolupráce ideme bez akýchkoľvek koaličných zmlúv, alebo záväzkov, ako tomu bývalo zvykom, lebo dobrý manažér a úspešný primátor musí mať voľné ruky a čistú myseľ, len vtedy môže byť úspešný a viesť mesto správnym smerom,“ pokračoval Turčan.

Čižmárová: Trieštiť sily nemá zmysel

„Uznesenie predsedníctva SDKÚ-DS schválilo spoluprácu všetkých politických strán, ktoré vyznávajú demokratické hodnoty a princípy. Na komunálnej úrovni je to pozitívny signál, pretože trieštiť sily nemá zmysel. Myšlienka spoločného kandidáta na primátora by mala priniesť pokojnejšiu politickú atmosféru aj v budúcom zastupiteľstve,“ uviedla víceprimátorka za SDKÚ-DS, Katarína Čižmárová.

Ján Nosko chce v rokovaniach pokračovať ďalej. Je presvedčený, že dokáže osloviť ďalších partnerov z každej časti politického spektra. „Postoj SDKÚ-DS som prijal s pokorou a rozvahou. Som rád, že táto strana ma podporuje a vidí v mojej osobe kvalitného kandidáta na tak dôležitý post, ako je primátor nášho mesta. Vnímam to ako silné gesto a zahodenie akýchkoľvek politických tričiek, čo sa v našom meste ešte nikdy predtým nepodarilo a aj preto viem, že táto spolupráca bude prospešná pre naše mesto a začneme konečne zodpovedne pracovať,“ uzavrel Ján Nosko, kandidát na post primátora Banskej Bystrice.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame