Jakub Forgács Správy

Jedinečná šanca rozhodovať o osude mestských peňazí. Nenechajte si ju ujsť

Máte ideu alebo poznáte ľudí s nápadmi, ktoré majú potenciál zlepšiť nejaký aspekt života v našom meste? Potom by ste nemali prehliadnuť prvé diskusné fórum participatívneho rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku Jedinečná šanca rozhodovať o osude mestských peňazí. Nenechajte si ju ujsť
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Prednedávnom sme spoznali štvoricu projektov, ktoré sa vďaka hlasom Bystričanov dočkajú realizácie z prostriedkov participatívneho rozpočtu pre Banskú Bystricu (PR BB). Už teraz sa však plánuje ďalší ročník. Schválením novely Štatútu PR BB sa podarilo presadiť novú podobu tohto nástroja participatívnej demokracie, ktorý tak po novom bude prebiehať v dvojročných cykloch. Informovala o tom Koordinačná rada PR BB vo facebookovej udalosti.

Na Mestskom úrade v Banskej Bystrici sa už vo štvrtok o 17:00 uskutoční prvé diskusné fórum PR BB pre rok 2020.

„Na fóre si povieme o novinkách, schválime tematické zamerania pre projektové návrhy, určíme si harmonogram celého procesu prechodného obdobia (ktoré potrvá od 30. mája po november 2019), prediskutujeme kritériá pre hodnotenie projektov a to, ako by malo prebiehať verejné zvažovanie k spokojnosti všetkých z nás, ktorí sa chceme podieľať na rozhodovaní o tom, ako budú použité financie vyčlenené pre participatívny rozpočet a ďalšie podrobnosti s tým súvisiace,“ uvádza sa ďalej v udalosti.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM