Jarná TRADÍCIA je tu: FOLKLORISTI v srdci Slovenska postavia MÁJ, na čo sa môžete tešiť?
Máj ozdobený pestrofarebnými stuhami zostane dominantou banskobystrického námestia počas celého mesiaca. Kedy vyrastie?
Hoci kedysi stavali mládenci vysoké smreky a jedle pod okná svojich vyvolených, dnes sa tento zvyk sústreďuje aj do srdca mesta. Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, Stavanie mája sa uskutoční 30. apríla o 16.00 hod. na Námestie SNP.
O výbornú náladu a o to, aby na našom námestí stál ten najkrajší máj, sa postarajú folkloristi z FS Urpín a DFS Radosť z Banskej Bystrice. Máj ozdobený pestrofarebnými stuhami zostane dominantou nášho námestia počas celého mesiaca,“ hovorí Katarína Hulinová z Kultúrneho centra Robotnícky dom.
V piatok 1. mája zároveň mesto pozýva na tradičné rudlovsko-sásovské kultúrne podujatia na lúku na Starohorskej ulici. „Máj postavia návštevníci v sprievode FS Bystrina, trombitášov FSk Javorník z Lúk, DFS Podpoľanček a DFS Matičiarik,“ dodala Marhefková.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné