Michal Majer Rôzne

Januárovú výstavbu R1-tky obmedzovali mrazy

Výstavbu rýchlostnej cesty R1 v januári stále výrazne ovplyvňovalo počasie. Snehové zrážky a časté výkyvy teplôt pod a nad bod mrazu spôsobovali striedavé zamrznutie a odmrznutie pôdy. V januári pracovalo na stavbe budúcej rýchlostnej cesty spájajúce

Napriek nepriaznivému počasiu bol schválený Plán zimných opatrení dodržovaný, aj keď zemné práce a práce na podkladových vrstvách prebiehali len vo veľmi obmedzenom rozsahu. Naopak, na mostných objektoch sa v nezmenenom tempe realizovali spodné stavby aj nosné konštrukcie a budovali sa aj oporné múry.

V rámci stavby úseku Banská Bystrica – severný obchvat bolo ku koncu januára 2011 stavebne dokončených 149 a rozpracovaných ďalších 124 objektov. Na objekte SO 100 Preložka cesty I/66 pokračovali v obmedzenej miere práce na budovaní vystuženého násypu v km 4,9– 5,2. km 2,2–2,9. Práce v odťažovaní zárezu km 0,8–1,4 pokračovali v odťažovaní zeminy v km 1,0. Na objekte križovatky v Kostiviarskej pokračovali v obmedzenej časti zemné práce na Vetve A a taktiež sa začala realizácia priepustu a drenáží na tejto vetve. Okrem týchto prác sa pracovalo predovšetkým na troch mostoch, kde prebiehali betonáže alebo výstavby nosných konštrukcií.

Zdroj: Granvia Construction, s.r.o.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM