Inšpirujte sa tipmi na trávenie voľných chvíľ. Toto sú víkendové lákadlá v Bystrici

Nechajte sa inšpirovať na oddych počas tohto víkendu. Tu je výber podujatí, ktoré sú počas neho v pláne v Bystrici a ktoré odporúčame zažiť...

Jakub Forgács

KAREL GOTT – VEČER PLNÝ HVIEZD

18. mája o 19:00, Zimný štadión

Nenechajte si ujsť veľkolepý hudobný zážitok. Do Bystrice mieria Karel Gott, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, Dasha, Petr Kolář aj Pavel Větrovec Band.

PREVAHA DOBRÉHO

18. mája o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Kompaktné dielo združujúce interpretačný výkon tanečníkov a živý umelecký výkon hudobníkov. Rodí sa a vyrastá v prostredí, v ktorom umelci žijú a pracujú, a preto odráža ich životnú skúsenosť a postoj – teda skutočnú prítomnosť.

SLAM POETRY V ZÁHRADE

18. mája o 19:00, Divadlo Štúdio tanca

Krutý i zábavný večer so slam poetry v podaní česko-slovenského crew. Slam poetry je súťažný žáner performatívnej poézie, v ktorom básnici počas niekoľkých kôl predvedú svoje texty a o víťazovi večera rozhodnete práve vy – publikum.

CHAOZZ

18. mája o 20:00, Urban spot

Legendy Česko-Slovenského Hip Hopu CHAOZZ prichádzaju po 20 rokoch so svojou tour aj na Slovensko. Naživo odznejú skladby ako Televize , 1,2,3, Policijeee, Vodopády, Planeta opic a vela ďaľších.

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

19. mája, Banská Bystrica

So vstupenkou za 1 euro sa dostanete do všetkých zapojených galérií v Bystrici a vo Zvolene. Zároveň získate bezplatnú dopravu.

GRÓFKA MARICA /Emmerich Kálmán/

19. mája o 18:30, Štátna opera

Komická opereta plná milostných zápletiek a dejových zvratov sprevádzaných obľúbenými melódiami. Opereta v troch dejstvách.

SWAN BRIDE

19. mája o 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Swan Bride je slovenská rocková skupina. Pochádza zo Žiliny. Zoskupenie vznikalo dlhší čas z iných formácií. Teraz sa predstaví divákom v Bystrici.

OLDIES PARTY

19. mája o 20:00, Kapitol pub

Oldies party, na ktorej môžete počuť najslávnejšie hity rokov 70-, 80-, 90– tych. Hruška – 2+1 grátis!

FARBATOLÁRIUM

20. mája o 10:00, Bábkové divadlo na Rázcestí

Tretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov. Farební, pomaľovaní a pokreslení zostanú len herci.

TÁRAJKO A POPLETAJKA-HĽADANIE PIRÁTSKEHO POKLADU

20. mája o 16:00, Aula SZU

Vydajte sa s Tárajkom a Popletajkou na hľadanie pirátskeho pokladu. Nová show so sebou prináša aj nové rozprávkové postavičky.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj krásne zábery rozkvitnutej Bystrice!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame