Jakub Forgács Správy

Hromadné fotenie pred Barbakanom: Toto VIDEO z Bystrice získalo prvú cenu!

Veľký úspech bystrického videa, natočeného na svetový deň bez áut! Podarilo sa mu zvíťaziť v konkurencii ďalších snímkov, ktoré propagovali cyklistickú dopravu v mestách.

Ilustračný obrázok k článku Hromadné fotenie pred Barbakanom: Toto VIDEO z Bystrice získalo prvú cenu!
Zdroj: Dnes24.sk

Cieľom súťaže Mobile 2020 bolo prostredníctvom zozbieraných videí motivovať ľudí všetkých vekových kategórií, aby bicykel používali nielen na rekreačné či športové účely, ale ako každodenný rýchly, efektívny a ekologický dopravný prostriedok. V súťaži získalo prvé miesto práve video, ktoré do nej zaslala Andrea Štulajterová z Občinaskej cykloiniciatívy Banská Bystricia.

Video bolo natočené v závere Európskeho týždňa mobility, na svetový deň bez áut, kedy sa pred banskobystrickým Barbakanom konalo netradičné fotenie. Jeho cieľom bolo vytvorenie série obrázkov, ktoré by dokumentovali, aký rozsiahly priestor dokážu v mestských uliciach zabrať tri druhy dopravy.

Princíp akcie bol jednoduchý. 40 áut, 40 cyklistov a 40 cestujúcich v mestskej hromadnej doprave bolo odfotených na rovnakom mieste a z totožného uhla, čím vzniklo porovnanie ich celkovej plochy, ktorú zaberajú vo verejnom priestore. Fotenia sa zúčastnilo takmer 100 dobrovoľníkov, ktorí prispeli svojimi autami či bicyklami.

Foto: Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Hromadné fotenie pred Barbakanom: Toto VIDEO z Bystrice získalo prvú cenu!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM