Jakub Forgács Správy

HORÚČAVY udrú v plnej sile: Dajte si POZOR, v kraji už vydali VÝSTRAHY 2. stupňa

Najbližšie dni budú poriadne horúce nielen v Banskobystrickom kraji. Pred čím varujú meteorológovia.

Ilustračný obrázok k článku HORÚČAVY udrú v plnej sile: Dajte si POZOR, v kraji už vydali VÝSTRAHY 2. stupňa
Zdroj: TASR/Michal Svítok

V okresoch Žiar nad Hronom a Žarnovica sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C, v okresoch Lučenec, Revúca a Rimavská Sobota 35 – 36 °C a v okresoch Krupina a Veľký Krtíš dokonca 35 – 37 °C. Na Svojej webovej stránke o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Meteorológovia vydali v spomínaných okresoch výstrahy 2. stupňa pred vysokými teplotami, ktoré platia v stredu od 14.00 do 18.00 hod.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozornili meteorológovia.

Poriadne horúco má byť medzi 14.00 a 18.00 hod. aj v okresoch Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Detva, Poltár a Zvolen (pozn. red.: bez výstrahy je iba okres Brezno), kde sa podľa SHMÚ miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C. Vydané sú preto výstrahy 1. stupňa pred vysokými teplotami. Horúčavy neustanú podľa predpovedí SHMÚ ani v najbližších dňoch.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM