Rastislav Búgel Hokej

Hokejová dráma v 2. lige: Nitra s Bystricou s deľbou bodov!

V 20. kole II. hokejovej ligy cestovali na nitriansky ľad hokejisti z Banskej Bystrice. Až do samého záveru sa jednalo o nesmierne vyrovnané stretnutie.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová dráma v 2. lige: Nitra s Bystricou s deľbou bodov!

Úvodný gól 20. kola II. hokejovej ligy prišiel na nitrianskom ľade už koncom tretej minúty. Postaral sa oň nitriansky hráč Martin Kalafa (1:0). O necelých sedem minút sa nitrianski hokejisti tešili znova. Puk za chrbát brankára Banskej Bystrice poslal Ondrej Golas (2:0). Hostia sa však nevzdávali ani za nepriaznivého stavu. O dve minúty využil presilovú hru Banskej Bystrice Richard Ivan a Nitra viedla rozdielom jediného gólu (2:1). Bystrická radosť však netrvala dlho. O dvadsať sekúnd opäť zvyšoval vedenie Ondrej Golas (3:1). Skóre prvej tretiny uzatvárala Banská Bystrica. V 17. minúte využil presilovú hru hostí Martin Indrych (3:2).

Niekoľko desiatok divákov videlo počas druhého dejstva vyrovnaný hokej. Šance sa striedali na oboch stranách. Jediný gól prostrednej časti zápasu padol v 37. minúte z hokejky Daga Bajtalu a Nitra sa tak opäť dostala do dvojgólového vedenia (4:2).

V tretej tretine rozhodovali presilové hry. Najprv na rozdiel jediného gólu znižoval hráč Banskej Bystrice Filip Krahulec (4:3). Využitá presilová hra Banskej Bystrice v 50. minúte znamenala deľbu bodov za vyrovnaného stavu 4:4.

HK 96 Dynamax Nitra – HC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA 4:4 (3:2, 1:0, 0:2)

O víťazoch napokon rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých mala viac šťastia domáca Nitra.

HK 96 Nitra - HC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA "B"