Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport
Ligy

Hokejisti HK Orange 20 prehrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v Piešťanoch s HC'05 Banská Bystrica 1:3. „Barani“, ktorí natiahli svoju víťaznú sériu už na päť stretnutí, sa tak dostali na čelo tabuľky s trojbodovým náskokom pred druhými Košicami. Východniari však majú jeden duel k dobru. Víťazstvo hostí zariadil kapitán Tomáš Surový, ktorý strelil všetky tri góly svojho tímu.

Oba tímy hrali v úvode zápasu opatrnejšie a tak prvé šance prišli až po desiatich minútach. Strelecky aktívnejší boli hostia, Tománek sa ešte nepresadil, no v 17. minúte už išli Bystričania do vedenia. Hickmott prešiel pomedzi dvojicu brániacich hráčov, prihral pred bránku Surovému a ten v čistej šanci poslal puk ponad Durného betón – 1:0.

Mladíkom sa však podarilo vyrovnať už v tretej minúte druhej tretiny, keď využili nedisciplinovanosť súpera. Krátko po Maionem fauloval aj Wishart a Hecl využil výhodu o dvoch hráčov – 1:1. Bystričania síce svoje dve presilovky nepremenili, no v 38. minúte sa medzi kruhmi dostal k puku Surový a tvrdou ranou poslal svoj tím opäť do vedenia – 2:1.

Hráči „dvadsiatky“ si v záverečnej tretine utvorili niekoľko dobrých príležitostí, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V závere navyše inkasovali tretí gól do prázdnej bránky z hokejky Surového, ktorý skompletizoval hetrik.

Hlas po zápase

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: „Odohrali sme najlepšie stretnutie v sezóne, o tom niet pochýb. Chlapci hrali výborne, perfektne korčuľovali, plnili taktické pokyny a celkovo mali pekný herný prejav. Škoda len toho, že sme nestrelili viac ako jeden gól. Tam nás stále tlačí topánka.“

HK Orange 20 – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

• Góly: 23. Hecl (Grman, Pataky) – 17. Surový (Hickmott, Buc), 38. Surový (Mihálik, Hickmott), 60. Surový (Buc, Kubka)
  • Rozhodovali: Adamec – Valo, Gegáň
  • Vylúčení: 3:3
  • Presilovky: 1:0
  • 140 divákov
  • HK Orange 20: Durný – Grman, Trška, Košecký, Hedera, Hain, Jendroľ, Liška, Bdžoch – Hecl, Sádecký, Pataky – Struška, Oško, Andrisík – Žiak, Murín, Sloboda – Václav, Jaško, Vybíral
  • HC'05 Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, Mihálik, Matuškin, Bezúch, Ivanič – Buc, Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Tománek