Jaroslav Dodok Samospráva

HLASUJTE: Aký plat by si zaslúžil bystrický primátor Nosko?

Témou tohto týždňa, o ktorej sa hovorilo na zastupiteľstve a zarezonovala aj medzi Bystričanmi, je plat Jána Noska. Primátorovi odklepli poslanci zvýšenie platu. Mesačne si tak slušne prilepší, dostane takmer 4 800 eur. Koľko by si zaslúžil podľa vás?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Aký plat by si zaslúžil bystrický primátor Nosko?
Zdroj: TASR

Na pretras sa počas utorkového zasadnutia Mestského zastupiteľstva (MsZ) dostal aj primátorov plat. Vo svojej funkcii si najnovšie platovo polepší. Dopomohol k tomu aj poslanecký pozmeňujúci návrh.

Primátorovi patrí plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve za predchádzajúci kalendárny rok a násobku 3,19, ktorý platí v prípade mesta do počtu 100 000 obyvateľov. Výsledný plat primátora môže MsZ svojím rozhodnutím zvýšiť až na maximum. To sa v utorok aj udialo, keď bol v programe zastupiteľstva predložený pozmeňovací návrh. Poslanci ho podporili a primátorovi mesta tak schválili navýšenie platu o 70 percent. Mesačne teda zarobí takmer 4 800 eur.

Keď sme správu o Noskovom zvýšení platu zverejnili na Facebooku, rozprúdila sa pod ňou diskusia Bystričanov. Mnohí vyjadrili nespokojnosť, iní pripustili, že je táto suma primeraná. Rozhodli sme sa preto zistiť, koľko by si podľa vás zaslúžil primátor. Vyjadriť názor môžete v nasledujúcej ankete!

Čítajte tiež:

Nosko spoznal dôležitú sumu: Po rozhodnutí poslancov sa dočkal zvýšenia platu!

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM