HLASUJTE: Ako sa vám páčili Banskobystrické Vianoce 2017 a oslavy Nového roka?

Najkrajšie sviatky ako aj vítanie Nového roka sú za nami. Čo všetko so sebou priniesli a ako sa páčili Bystričanom? Zahlasujte!

Jakub Forgács

Banskobystrické Vianoce odštartovali ešte v novembri. Už vtedy začala v centre mesta postupne pribúdať vianočná výzdoba, ktorú tvorili svetelné reťaze na stromových alejach, 3D gule na hlavnom vianočnom stromčeku, či 3D lesné zvieratká. Opotrebovaného anjela z fontány nahradili svetelné prúty znázorňujúce zamrznutú vodu vytryskujúcu z fontány.

Hlavným bodom bohatého programu boli Vianočné trhy, ktoré od 28. novembra 2017 až do 2. januára 2018 ponúkli návštevníkom stánky s tradičnými dobrotami ako pečené klobásy, teplý punč, čaj i varené víno. Od Mikuláša sa rozrástli aj o stánky remeselníkov a iných predajcov, ktoré boli otvorené až do 23. decembra.

Neprehliadnuteľnou novinkou tohtoročných Vianočných trhov boli aj betónové zátarasy, ktoré rozdelili Bystričanov. Ich názor sme sa pokúsili zistiť v hlasovaní, ktoré prinieslo jednoznačný výsledok – nadpolovičná väčšina hlasujúcich si myslí, že betónové zátarasy sú zbytočné a ku Vianociam sa nehodia.

Na záver roka sme sa v Bystrici dočkali hneď dvoch osláv. Ľudia neboli ukrátení o program a silvestrovský ohňostroj na prelome rokov, ale takisto si ohňostroj užili aj rodiny s deťmi popoludní na Nový rok, kedy mohli zadarmo využiť aj služby MHD. Teraz nás zaujíma váš názor. Ako sa vám páčili Banskobystrické Vianoce 2017 a oslavy Nového roka? Vyjadrite sa v hlasovaní pod článkom!

Pozrite si krásu vysvietenej večernej Bystrice v predvianočnom čase v priloženej fotogalérii!

Foto: ilustračné

Ako sa vám páčili Banskobystrické Vianoce 2017 a oslavy Nového roka?

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame