Hľadá sa NAJ obec Slovenska. Ktoré dediny z Bystrického okresu sa zatiaľ držia najvyššie?

Zahlasujte za svojho favorita v súťaži o najkrajšiu obec! Aj dediny z nášho okresu sa držia na veľmi pekných miestach.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Hľadá sa NAJ obec Slovenska. Ktoré dediny z Bystrického okresu sa zatiaľ držia najvyššie?
Zdroj: Dnes24.sk

Internetový portál Slovakregion aj tento rok vyhlásil súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska. Odštartovala prvého apríla. My sme nahliadli na aktuálny stav dediniek v okolí Banskej Bystrice. Zahlasujte za tú vašu naj!

V zozname figuruje 2 785 dediniek. Na prvom mieste je zatiaľ obec Smižany, za ňou sa nachádza Sedliacka Dubová a prvú trojicu uzatvára dedina s názvom Spišské Tomášovce.

TOP 3 z okresu

Ďalej sme zaostrili na obce z nášho okresu. Najvyššie z nich sa v priebežnom rebríčku drží Malachov (na FOTO), ktorému v konkurencii takmer 2 800 obcí patrí 92. priečka. Špania Dolina sa momentálne nachádza na 275. mieste. Trojicu z nášho okresu uzatvára Horná Mičiná na 658. priečke.

Ako sa zapojiť do hlasovania?

Do konca súťaže je však ešte ďaleko, a tak aj vy svojím hlasom môžete prispieť k umiestneniu vašej obľúbenej obce. Zahlasovať za niektorú z nich môžete na slovakregion.sk. Hlasovať však môžu len registrovaní užívatelia, ktorí kompletne vyplnia registračné údaje.

Víťazom sa stane dedinka, ktorá počas trvania súťaže získa najviac hlasov a zároveň bude mať najviac užívateľov odovzdávajúcich hlas. Výsledky súťaže budú známe 5. novembra tohto roku. Sledujte nás preto aj na našom facebookovom profile.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk