Marcel Páleš
Šport
Najlepší športovci Banskej Bystrice: Toto sú oni!
Priestory historickej Radnice v Banskej Bystrici včera popoludní dýchali športom. Ocenenia si prišlo prevziať niekoľko úspešných športovcov, trénerov či športové kolektívy. Nejedného určite poznáte...
V slávnostnej Cikkerovej sieni v Radnici na Námestí SNP v Banskej Bystrici sa vo štvrtok (21. 3. 2013) zišlo niekoľko v športe aktívnych osobností, ktoré si prevzali zaslúžené ocenenia. Tie boli rozdelené do siedmich kategórií:
Kategória juniorov (olympijské športy):
- Matej Čerman (13) – golfista Golf and Contry Clubu Hron – vlani sa stal vicemajstrom Slovenska v golfe v kategórii chlapcov do 12 rokov
- Katarína Strmeňová (20) – majsterka Slovenska v chôdzi junioriek na 5 km a vicemajsterka v kategórii žien v chôdzi na 20km
- Christian Haas (9!) – cyklista a stopér mládežníckeho mužstva Dukly BB – ocenený za úspechy v cyklistike
Kategória juniorov (neolympijské športy):
- Carla Reištetterová – reprezentantka psích záprahov (canicross) – vlani získala tretie miesto v Slovenskom pohári, tiež na Majstrovstvách sveta v Taliansku
- Denisa Pešková (15) – karatistka klubu Budokan Zvolen – úspechy na medzinárodnej scéne
- Róbert Rácz – vicemajster sveta a majster Slovenska v kickboxe (full contact do 71 kg)
Katogória seniorov (olympijské športy):
- Martin Haring – cyklokrosár – vlani majster Slovenska a víťaz Sovenského pohára, tiež akadem. majster SR
- Martina Hrašná (30) – kladivárka – vlaňajšia vicemajsterka Európy
- Matej Tóth – chodec – ôsme miesto na olympiáde v chôdzi na 50 km, majster SR v chôdzi na 20 km, víťaz v chôdzi na 20 km na pretekoch IAAF v Portugalsku
- Michal Martikán – slalomár Dikly BB – bronzový medailista z Londýna a jeden z najúspešnejších športovcov SR
Kategória seniorov (neolympijské športy):
- Marián Jung – reprezentant vo vodnom motorizme – vlani majster sveta vo formule 500 a majster Európy v triede 0 – 700
- Lucia Kováčiková a Dominika Tatárová – karatistiky – vlani popredné miesta na rôznych svetových podujatiach
- Klaudio Farmadin – karatista – v roku 2012 majster sveta v kategórii kumite do 80 kg
- Anastasia Kuzminová – biatlonistka – dve strieborné medaily na ME v letnom biatone 2012
- Andrej Dudík a Róbert Habrun – úspešní reprezentanti v kulturistike a fitness
Kategória veteránov:
- Vladimír Výbošťok (65) – najlepší atlét Európskej atletickej asociácie veteránov za rok 2012 – získal aj ocenenie Najlepší športovec mesta Banská Bystrica
Kategória trénerov, funkcionárov a novinárov:
- Milan Záborský – tréner úspešného plaveckého oddielu KTV UMB
- Zuzana Borguľová – trénerka basketbalového klubu ŠKP 08 Banská Bystrica
- Eva Murková (50) – bývalá úspešná atlétka Dukly
- Marek Melko – predseda ŠKP BB a tréner kickboxu
- Ján Lehocký (80) – člen ŠK UMB BB, tréner hokeja, futbalu a telocvikár
Kategória športových kolektívov:
- kadetky Basketbalového klubu ŠKP 08 Banská Bystrica – už päť rokov titul majsteriek Slovenska
- Plavecký oddiel KTV UMB BB – zbierky medailí z domácich aj zahraničných súťaží
- juniori Basketbalového klubu ŠKP Banská Bystrica – majstri Slovenska za rok 2012
Foto: Vlado Veverka
Zdroj:
Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk