HENDIKEPOVANÝ Michal zverejnil silné VIDEO: Najväčší žrút času nás oberá o prítomný okamih
Michal Škombár sa prihovoril ľuďom na sociálnych sieťach. Vyzval ich k vytvoreniu osobného trezoru. Čo tým myslel?

Mladý a talentovaný spisovateľ Michal Škombár zo Sliača (okres Zvolen) je skutočne obdivuhodným človekom. Už viackrát sme vám predstavili jeho knihy, ktoré kvôli svojmu hendikepu, svalovému ochoreniu, píše doslova bradou. Ľuďom však už prednedávnom priniesol aj silné posolstvo o dôležitosti ich práce. Najnovšia poukázal na „najväčšieho žrúta času“.-
Najväčší žrút času
„Chcel by som vám povedať zopár slov ku najväčšiemu žrútovi času – a to je mobil. Uvedomujem si, že obrovská výhoda mojej choroby spočíva v tom, že nemôžem používať mobil,“ začal Michal svoje rozprávanie vo videu na sociálnej sieti.
„Mnohokrát vidím, ako si moji priatelia kvôli tejto mašinke nedokážu naplno vychutnať prítomný okamih. Neustále ich núti kontrolovať, čo je nové na sieťach a koľko lajkov získali. Nedokážu si bez vyrušenia vychutnať ani film. Počul som, že kvôli tomuto si nórsky futbalista Haaland, hviezda Manchester City, každý večer zamyká mobil do trezoru,“ pokračoval mladý spisovateľ.
„Spravme si možno taký osobný trezor, ktorý nám dovolí každý večer vnímať okolie. Čaká tam iba na nás,“ vyzval ľudí.
Celé Michalove video si môžete pozrieť pod textom.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.