Futbal

Futbal ide na EURO 2016 bokom. Ruskí chuligáni predávajú zakrvavené tričká Angličanov! Príde ďalší stret?

Obe krajiny by mali vylúčiť zo šampionátu. Po strete fanúšikov Ruska a Anglicka sa objavujú aj radikálne návrhy. Vo všeobecnosti sú francúzske ME plné bitiek a krvavých stretov.

Futbal ako taký ich nezaujíma. Na zápasy sa vo väčšine prípadov ani nedostanú, polícia ich totiž zadrží skôr, ako zaznie úvodný hvizd. Ich prioritou je sa ísť pobiť, pohladkať si obrovské ego, ukázať, že aj fyzické ubližovanie iným môže byť životnou cestou.

Hovoríme o futbalových chuligánoch, ktorých je aj počas prebiehajúcich ME plné Francúzsko.

Prostredníctvom sociálnych sietí majú veľa rečí, organizujú si stretnutia, plánujú, ako toho či onoho poriadne zbiť.

Všetko o kontinentálnom šampionáte nájdete na partnerskom webe Sport7.sk

Krvavý stret

To je aj prípad radikálov z Ruska, ktorí sa v Marseille pred zápasom s Anglickom (1:1), pobili s výtržníkmi drukujúcimi Albionu. A neboli to len tak hocijakí chuligáni, ale stopäťdesiatka so špeciálnym výcvikom na boj.

Zatiaľ čo sa súboj Rusko – Anglicko skončil na trávniku nerozhodne, v uliciach mali jednoznačne navrch fanúšikovia zbornej, ktorí tak potvrdili predturnajové slová svojich zástupcov na sociálnych sieťach hovoriace, že Angličania ani zďaleka nie sú najhorší chuligáni široko ďaleko.

PREČÍTAJTE SI: Ako z fitnes súťaží. Na futbalových ME sa koná aj prehliadka veľkých svalov

Chystá sa odveta

Tí ale podľa posledných informácií porážku nechcú len tak ľahko vstrebať a do Francúzska sa už chystá „komando“ rozhorčených rowdies, najväčších bitkárov, ktorí si nielen vo Veľkej Británii pravidelne organizujú fyzické strety s nepriateľmi.

Usporiadatelia kontinentálnych majstrovstiev sú teda v plnej permanencii. Ak sa ale doposiaľ zlyhávajúca bezpečnostná zložka nezlepší, „bude to masaker“, ako hlásia na Twitteri chuligáni drukujúci anglickému Leedsu.

Medzitým si každý môže na internete kúpiť anglickou krvou pokropené tričká, mikiny a vlajky, ktoré ako spomienku na marseillský stret predávajú ruskí chuligáni.

Chuligáni: Bitka Angličanov s Rusmi
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM