Jakub Forgács Iné športy

FOTO: V Bystrici sa bude bojovať s gravitáciou. Zažite parkour na vlastnej koži

Už o pár dní vypukne pod Urpínom podujatie, aké na Slovensku nemá obdobu. Chceli by ste si umenie pohybu vyskúšať tiež? Máte jedinečnú príležitosť!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Bystrici sa bude bojovať s gravitáciou. Zažite parkour na vlastnej koži
26
Galéria
Zdroj: Parkour Meeting BB

Ak máte radi pohyb a chcete urobiť niečo pre svoje telo, máme pre vás tip. Vo štvrtok štartuje v Banskej Bystrici už siedmy ročník medzinárodného stretnutia parkouristov. Na akcii Parkour Meeting Banská Bystrica 2017, na Zimnom štadióne – Hale B, sa budete mať na čo pozerať, ale umenie pohybu si môžete na vlastnej koži vyskúšať aj vy.

Štvordňové podujatie je primárne určené účastníkom, ktorí do nášho mesta prídu zo Slovenska, Česka aj Rakúska. Spoločne si vymenia skúsenosti a zažijú dni plné pohybu v nesúťažnom duchu. Špeciálnym ťahákom tradičnej letnej akcie je tento rok Pam Forster, svetoznáma a veľmi talentovaná parkouristka z Rakúska.

Počas celej akcie budú môcť návštevníci sledovať tréning a napohľad krkolomné, no nacvičené, kúsky parkouristov. Vo štvrtok o 18:00 prebehne oficiálne otvorenie akcie a v piatok a v sobotu sa bude pokračovať tréningom. Oba dni prebehnú v parku pod Pamätníkom SNP spoločné rozcvičky od 9:00, do ktorých sa budete môcť zapojiť aj vy. Poobede sa bude pokračovať workshopmi pre účastníkov, pričom sa v piatok o 18:00 a v sobotu o 14:00 budú konať aj workshopy základov parkouru pre verejnosť.

Okrem toho budú návštevníci vítaní aj na novinke tohto ročníka. Je ňou udeľovanie ocenení Parkour Spirit dobrovoľníkom z radov parkouristov, ktorí nezištne pomáhajú druhým a šíria hodnoty parkouru ako „buď silný, aby si bol užitočný“, či „nezanechaj stopu“. Konať sa bude v piatok o 20:00 na zimnom štadióne.

Ak ešte váhate, pozrite si zábery z minulého ročníka tradičného podujatia v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Veľké stretnutie parkouristov po siedmykrát v Bystrici
26
Galéria
Zdroj: Parkour Meeting BB
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM