Rôzne Správy

FOTO: V Bystrici pribudol nevšedný automat: Pustí vám báseň na želanie

Stačí prísť, vybrať si obľúbeného poeta alebo poetku, stlačiť gombík a započúvať sa do hlasu, ktorý sa ozve z potrubia. Teraz máte takúto príležitosť aj v Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: V Bystrici pribudol nevšedný automat: Pustí vám báseň na želanie
2
Galéria
Foto: Eva Rácová

Až do 15. septembra budú mať Banskobystričania možnosť vyskúšať jedinečný literárny „vynález“. „Po New Yorku, Londýne, Sofii a niekoľkých českých a slovenských mestách nájdu v kultúrnom centre Záhrada umiestnený Poeziomat, automat na poéziu,“ uviedol Slavo Sochor z projektu Literárna bašta.

„Projekt českého aktivistu Ondřeja Kobzu na Slovensko prináša České centrum. Princíp poetického jukeboxu je jednoduchý. Stačí prísť, vybrať si obľúbeného poeta alebo poetku, stlačiť gombík a započúvať sa do hlasu, ktorý sa ozve z potrubia,“ vysvetlil.

„V aktuálnom výbere Poeziomatu sa nachádza nachádzajú legendárni českí básnici Egon Bondy, Ivan M. Jirous, J. H. Krchovský, Jáchym Topol, no svoje zastúpenie má aj slovenská scéna,“ dodal Sochor so slovami, že z automatu znie aj poézia obľúbenej slovenskej poetky Márie Ferenčuhovej či básne Mily Haugovej a osamelého bežca Ivana Štrpku.

Poeziomat v Banskej Bystrici je predzvesťou festivalu poézie Versus, ktorý sa bude konať 15. septembra 2018 v Literárnej bašte. Na druhom ročníku festivalu svoju tvorbu príde predstaviť napríklad básnici Ján Gavura, Ladislav Lipcsei alebo poetka Mirka Ábelová.

V OBRAZOCH: V Bystrici pribudol Poeziomat
2
Galéria
Foto: Eva Rácová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM