Na košickom ľade sa z plného bodového zisku tešili barani. Hoci po prvej tretine prehrávali, nakoniec nepriaznivý výsledok zvrátili troma gólmi.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Triumf baranov v metropole východu. Duel s Košičanmi otočili v druhej tretine
9

Už v úvodných minútach mali oba tímy možnosť presilovej hry, pozorne brániace štvorice na oboch stranách však nedopustili vážnejšiu šancu. Už v 5. minúte sa zápas skončil pre domáceho útočníka Šoltésa, ktorý pri pokuse o bránenie Vargu dostal zásah hokejkou, po ktorom sa už do hry nevrátil. Divákov zaujala potýčka Pulliho so Selleckom a aj sľubná príležitosť Šedivého v 8. minúte, ktorý však pokusom bez prípravy neprekvapil Williamsa. Košičania išli do vedenia v 13. minúte, keď Nagy v presilovke namieril nad Williamsovu vyrážačku – 1:0. Krátko na to mohlo byť už 2:0, chybu hostí v rozohrávke však nepotrestal Kafka. Presilovka Banskobystričanov v 18. minúte priniesla protiútok domácej dvojice Nagy – Haščák a strelu druhého menovaného do hornej žŕdky. Rušnú prvú tretinu uzavrela pästná výmena medzi Dudášom a Selleckom.

Dôrazný hokej vo vysokom nasadení sa hral aj v druhej časti, v ktorej pribudlo gólových príležitostí. Krátko po prestávke sa do úniku dostala dvojica Haščák – Nagy, strelu domáceho kapitána však zmaril výborným zákrokom Williams. V 24. minúte si hosťujúci Higgs vytvoril šancu, ktorú ešte Habal zmaril, no banskobystrický útočník si všetko vynahradil po následnom buly v útočnom pásme – 1:1. Hostia boli herne na koni, schladiť ich však mohol Žitný, no jeho pokus skončil na žŕdke. Veľkú šancu krátko na to nevyužil Banskobystričan Faille a konštrukcia Williamsovej bránky zvonila aj po strele Netíka. V 34. minúte hostia využili presilovku, keď Marshallova strela zmenila smer tesne pred Habalom – 1:2. V 38. minúte bol náskok hostí už dvojgólový, keď odrazený puk poslal za košického brankára nekrytý Kabáč – 1:3.

Tretia tretina priniesla pokojnejšie dianie a najmä košickú snahu o kontaktný gól. Hostia sa sústredili na defenzívu, ktorú podporovali aktívnou hrou v strednom i obrannom pásme a Košičanom veľa nedovoľovali. Do sľubných príležitostí sa dostali Košičania Pretnar i Haščák, ale Williamsa neprekonali.

Hlasy po zápase

Roman Šimíček, tréner HC Košice: „My nie sme s výsledkom spokojní, ale samotný hokej bol kvalitný. Bolo veľa šancí, hralo sa hore – dole. Fanúšik si určite prišiel na svoje. My sme, žiaľ, boli slabší v produktivite. Mali sme viacero vyložených šancí, keď sme boli sami pred bránkou, žiaľ, nepremenili sme ich. Napokon rozhodol gól po nahodení od modrej čiary, keď sme si to asi my tečovali do vlastnej bránky. Zápas bol kvalitný, naši hráči do toho dali všetko, žiaľ, rozhodli nepremenené šance.“

Ivan Droppa, asistent trénera HC '05 iClinic Banská Bystrica: „Videli sme skvelý zápas. Počas celých 60 minút boli šance, malo to aj náboj. My sme veľmi spokojní s výsledkom.“

HC Košice – HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

• Góly: 13. Nagy (Spilar, Brophey) – 24. Higgs (Sýkora), 34. Marshall (Higgs, Asselin), 38. Kabáč (Gabor, Češík).
  • Rozhodovali: Baluška, Konc – Výleta, Gajan
  • Vylúčení: 7:8 na 2 min., navyše: Dudáš (Koš.) a Selleck (B. Bystr.) nešp. správanie
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 4916 divákov
  • HC Košice: Habal – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš, Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Klíma, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Krajňák – Hričina, Suja, Žitný
  • HC '05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Miller, Mihálik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus – Varga

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti v Košiciach vybojovali 3 body