Lucia Šútorová Správy

FOTO: Oblohu nad letiskom v Sliači križovalo najväčšie dopravné lietadlo sveta

Organizátori leteckých dní očakávajú rekordnú návštevnosť. Pozrite sa, ako prebieha siedmy ročník obľúbeného podujatia.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Oblohu nad letiskom v Sliači križovalo najväčšie dopravné lietadlo sveta
12
Galéria

Tisícky zvedavých pohľadov 26. augusta smerovalo na oblohu nad leteckou základňou Sliač, kde sa vo vzduchu verejnosti prezentovalo najväčšie dopravné lietadlo sveta Airbus A380 či americký strategický bombardér B-52. Tieto, ale aj ďalšie dynamické či statické ukážky môžu diváci vidieť na Medzinárodných leteckých dňoch (MLD) SIAF.

Rekordná účasť

Organizátori podujatia, ktoré tento rok píše svoj siedmy ročník, očakávajú rekordnú návštevnosť. V predpredaji bolo podľa riaditeľa MLD SIAF 2017 Huberta Štoksu predaných dvojnásobne viac lístkov ako minulý rok. „Minulý rok leteckú základňu v sobotu navštívilo 68 000 ľudí, tohto roku by som bol rád, keby padol ten rekord 100 000 návštev­níkov,“ uviedol.

Vodiči musia byť trpezliví

Podujatie sa vo svojom úvode nestretlo s väčšími problémami, motoristi prichádzajúci zo všetkých kútov Slovenska sa však museli vyzbrojiť trpezlivosťou. Zdržanie bolo na všetkých príjazdoch z rýchlostnej komunikácie. „Zatiaľ všetko funguje dobre, problém je s priepustnosťou ciest. Záujem o letecké dni je obrovský, je tu kopec návštevníkov, snažíme sa to zvládať. Stopercentná kontrola, ktorá musí byť na bránach, musí byť dodržaná,“ zhodnotil Štoksa.

Počas dvoch dní bude vo vzduchu a na statických ukážkach na zemi vyše 100 lietadiel z 15 krajín sveta. Okrem pestrého letového programu nechýba na leteckých dňoch ani bohatá ponuka atrakcií a služieb pre všetky skupiny a vekové kategórie.

V galérii si pozrite fotografie z Medzinárodných letecký dní SIAF na Sliači!

Medzinárodné letecké dni na Sliači 2017
12
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie