Jaroslav Dodok Rôzne

FOTO: Módna blogerka Barbora zo Sliača: Krása by mala vyžarovať z nášho vnútra

Barbora Hulinová zo Sliača módou doslova žije. Keď nesleduje prehliadky, nakupuje alebo fotí. Nám prezradila, aké trendy letia v móde a čo si obliecť, aby ste vyzerali „cool“.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Módna blogerka Barbora zo Sliača: Krása by mala vyžarovať z nášho vnútra
23
Galéria
Zdroj: Archív Barbory Hulinovej

Je mladá, krásna a talentovaná. Barbora zo Sliača prerazila ako módna blogerka. Prvú časť jej príbehu sme vám priblížili prednedávnom. Teraz prinášame pokračovanie.

Je rozdiel medzi tým, ako sa obliekame na Slovensku a čo nosia ľudia dajme tomu v Španielsku?

Určite áno. Ja by som módu skôr porovnávala s mestami ako Londýn. Lebo v Londýne sa ľudia neboja byť sami sebou v obliekaní, my sme tu na Slovensku veľmi konzervatívni. Bojíme sa výstrelkov, pričom sa ich báť nemusíme, lebo to prinesie príjemné oživenie do našich ulíc.

Čo je výstrelok, ktorý v Londýne nájdeme bežne a na Slovensku nie?

Vlastnoručne vyrobené veci. Napríklad dám si na bundu nášivky, strapce, flitre. Podľa toho, čo prežívam, dotváram svoje oblečenie. Kožené pásy alebo čokoľvek, čo charakterizuje mňa. I napriek tomu, že niektorí povedia: „Čo? To je hrozné!“

Platí, že handmade je aktuálnym módnym trendom?

Napríklad teraz na fashion weeku v Londýne boli vyzdvihnuté ženy, ktoré si dotvorili niečo vlastné alebo vytvorili niečo nové. Takže áno.

Nakupuješ rada aj v Banskej Bystrici?

Bola som párkrát na nákupoch aj Bystrici, ale na nákupy mám veľmi rada Košice, Poprad a páči sa mi aj nakupovanie v Bratislave. Tento rok som si veľa nakúpila aj v Taliansku. Mám veľmi rada také malé butiky, nemám rada nákupné centrá. V Taliansku sú presne takéto ulice, kde sa mi chce nakupovať a môžem si dať kávu von na terase medzi nákupmi.

Aké máš ambície ako módna blogerka?

Chcela by som to dotiahnuť do seminárov pre ženy, kde sa budeme venovať móde vnútornej a vonkajšej krásy.

Možno dať pár tipov a byť k tým ženám úprimná. Už som začala písať knihu. Kedy vyjde, to fakt neviem, ale snažím sa jej venovať naozaj aktívne. Chcela by som môj blog posunúť na niečo nové. Dokázať, že na Slovensku sa dá živiť blogom. Pre mňa je to aktuálne najväčšia vízia.

Neplatí, že pre krásu treba trpieť?

To platí len vtedy, keď sa žena snaží skrášliť len fyzickú časť svojho ja. Keď nad tým dlhšie premýšľam, myslím si, že to neplatí, lebo ak raz milujem lodičky, netrpím, keď si ich obujem.

Čo sa ženám páči na chlapoch? Čo oceňujú najviac?

Oblek. Jednoznačne oblek! V tom vyzerajú muži veľmi dobre. Teraz idú také tie dlhšie oversize tričká, takzvaný bieber style. Podľa mňa je super, keď si muž nechá poradiť od ženy, ktorá sa dobre oblieka.

Aké farby letia v jeseni a v zime?

Ja som sa zaľúbila do marsala odtieňu – to je taká sýta bordová farba. Veľmi sa mi páči. Sivá a čierna začala veľmi prevládať v mojom šatníku, aj keď sa hovorí, že ju nosia negatívni ľudia. No ja si myslím, že som veľmi pozitívny človek. (smiech) Potom sú to odtiene fialovej, oranžovej a sýtočervená.

Zdroj: Archív Barbory Hulinovej

Bola si nominovaná do súťaže Bloger roka 2015. Čo to pre teba znamená?

Pre mňa bolo veľmi príjemné zistiť, že ma prihlásil do súťaže niekto iný. Zistila som, že prvé hlasy mi dali ľudia, ktorí ma nepoznali a bez toho, aby som to zdieľala na Facebooku. Preto chcem pokračovať v blogu, lebo to ľudia dokážu oceniť.

Akých máš fanúšikov?

Sledujú ma mladšie dievčatá, dokonca aj mamičky. Nevyhnem sa ani čudným podivínom, ktorí mi občas napíšu.

Vonkajšia krása verzus vnútorná. Ktorá je pre teba dôležitejšia?

Móda a krása by mali vyžarovať z nášho vnútra.

Paradox je, že keď som začala fotiť na blog svoje fotky, tak som prestala písať o móde a začala som písať o sebe. Tým pádom som odsunula vonkajšiu módu a začala som odkrývať módu môjho srdca. A myslím si, že tá je v súčasnosti veľmi dôležitá. Pre mňa je dôležité zmýšľať pozitívne a prezentovať to na blogu. Nemať len prázdne reči, ale prezentovať, čo žijem.

Čo sa snažíš vyjadriť svojim blogom?

Myslím si, že môj život dosť ovplyvňuje aj Boh. Ľuďom chcem napísať o tom, čo aktuálne prežívam alebo čo prežíva moja kamarátka. Verím, že o tom treba rozprávať a nebáť sa o tom rozprávať. Väčšinou je to o tom, že mám nejakú myšlienku, potom vymyslím ako to nafotím a potom napíšem príspevok. Snažím sa, aby môj outfit nadväzoval na to, čo píšem.

Čo by si odkázala dievčatám, ktoré sa chcú viac venovať kráse?

Aby sa nepozerali na okolnosti a na to, čo im v tom bráni. Ale skôr sa zamerali na cieľ a na to, čo chcú robiť. Aby išli do toho. Určite každému odporúčam písať svoj blog. Každý môžeš byť úspešný, všetko je len v hlave.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery mladej blogerky!

FOTO: Barbora (23) zo Sliača má nezvyčajné hobby. Prerazila ako módna blogerka
23
Galéria
Zdroj: Archív Barbory Hulinovej
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM