FOTO: Malý kúsok raja medzi Bystricou a Zvolenom. Tajch ukrytý v lone prírody

V našom okolí je mnoho miest, ktoré stoja za návštevu. Jedno také nájdeme aj pri neďalekom Sebedíne. Nás doslova očarilo!

Jakub Forgács

Iba prednedávnom sme vám priniesli nádherné výhľady na naše mesto z rozhľadne, ktorá vyrástla nad Hornými Pršanmi. Teraz sme sa zatúlali na ďalšie zaujímavé miesto, ktoré je stále pre mnohých neznámym. Počuli ste už o majeri Aladár? Nachádza sa pri neďalekom Sebedíne.

Necelé 3 km od Sebedína a asi 4 km od Očovej narazíte na čarovné miesto. Majer s niekoľkými rekreačnými chatami ukrýva studňu, do ktorej tečie voda minimálne 4 km dlhým potrubím spod úpätia Chochule. Prebytočná voda vyteká do nádrže zvanej Tajch, ktorá slúžila ako zásobáreň vody, na pranie, či močenie konope.

Aktuálne v Tajchu vďaka miestnym ľuďom a nadšencom žijú desiatky kaprov a šťúk. Jeho okolie navyše skrášľujú lipy, ktoré tu boli vysadené a miestu dodávajú zvláštny ráz. Obzvlášť, keď sa ich koruny odrážajú na vodnej hladine. V zime sa dokonca využíva na korčuľovanie.

Pri Tajchu nájdete aj altánok s ohniskom, a tak tomuto čarovnému miestu skutočne nič nechýba. Buďte však ostražití, v okolí možno v tomto čase naraziť na medvede alebo minimálne stopy po nich, o čom sme sa pri našej návšteve presvedčili aj my. Fotky sú dôkazom.

Pozrite si Tajch nad Sebedínom a jeho okolie v priloženej fotogalérii!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame