Jakub Forgács Rôzne

FOTO: Jeseň v našom meste objektívom mladého Bystričana. Táto hra farieb učaruje aj vám!

Aj Banská Bystrica sa už rozžiarila farbami jesene. Jej atmosféru vám priblížia fotografie študenta Tomáša Žiška (19), ktorý sa so svojím fotoaparátom vybral do ulíc. Pozrite sa na tú nádheru!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Jeseň v našom meste objektívom mladého Bystričana. Táto hra farieb učaruje aj vám!
Zdroj: Dnes24.sk

Hoci sa Tomáš fotografovaniu venuje už niečo cez 2 roky, pripadá mu to ako večnosť, čo začal na svet pozerať cez hľadáčik. A čo cezeň zvečňuje najradšej? „Ženy,“ povedal s úsmevom a pokračoval, že sa najviac zameriava na portrétnu fotografiu, ale rád sa pohrá so všetkým, čo mu príde pred objektív. „Krajinky, šport, koncerty, v podstate mi to je jedno, baví ma všetko. Nedávno som mal možnosť skúsiť si aj svadobné foto na nejakej tej vyššej úrovni a musím uznať, že to bola pre mňa veľmi pozitívna skúsenosť a rád by som sa k tomu v budúcnosti tiež venoval,“ vymenúva mladý fotograf.

Jeseň je podľa jeho slov celkom ošemetná. „Na jednej strane je v tomto čase všetko farebné, no na strane druhej počasie na jeseň dokáže byť aj dosť nepríjemné. Kým trvá babie leto, je jesenné fotenie, obzvlášť portrétov a krajiniek, ideálne, avšak zvyšný čas je väčšinou nanič,“ hovorí Tomáš.

Ako asi každý fotograf, aj on má svoje obľúbené miesta na fotenie. V našom meste je ním práve kalvária. „V Bystrici máme veľa miest, ktoré majú obrovský potenciál, aby boli absolútne nádherné a aby zároveň boli využiteľné aj pre zvyšok obyvateľstva, nie len pre nás estetických fanatikov, no neviem o žiadnom, ktoré by tento potenciál nejako výrazne využívalo,“ spomenul a doplnil, že na kalvárii je toho síce málo, ale v tej jednoduchosti sa skrýva aj určitá krása, ktorú ešte na inom mieste v Banskej Bystrici nenašiel. „Plus, ak počasie vydá, tak sú tam veľmi dobré svetelné podmienky na hranie sa a experimentovanie so svetlom,“ doplnil na záver mladý fotograf.

Tomáš momentálne študuje na MatFyze v Bratislave a okrem fotografie sa podľa jeho vlastných slov venuje tak veľa veciam, že ani on o tom už nemá prehľad. Viac fotografií z jeho tvorby nájdete na stránke 500px alebo na jeho facebookovej stránke.

Foto: Tomáš Žiško

Jeseň v Banskej Bystrici - Tomáš Žiško
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM