FOTO + HLASY: Repríza minuloročného finále: Barani vykorčuľovali proti Nitre

Fanúšikovia baranov sa dočkali tohtosezónneho štartu svojich obľúbencov. Pozrite, ako sa im darilo proti nitrianskym hokejistom!

Ilustračný obrázok k článku FOTO + HLASY: Repríza minuloročného finále: Barani vykorčuľovali proti Nitre

Nitrania nadviazali na výkony zo zápasov Ligy majstrov a od úvodu boli na ľade aktívnejším tímom. Už v tridsiatej sekunde zápasu vystrelil delovo Blackwater, ale Bacashihua bol pripravený. Hralo sa vo vysokom tempe, hra sa prerušovala iba minimálne. Prvýkrát zatlačili hostia v presilovke, ale gólovú radosť im to neprinieslo.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hráči vicemajstra. Po chybe v obrannom pásme Nitry sa dostal v 23. minúte k puku Surový, ktorý našiel voľné miesto medzi betónmi Valenta a otvoril skóre zápasu. Zverencov Andreja Kmeča tento moment prebudil, svojho súpera zatlačili. Vyrovnania sa dočkali nitrianski diváci v polovici druhej 20-minútovky, König sa kľučkou uvoľnil a presnou strelou rozvlnil bystrickú sieť. Ani po góle neopadla nitrianska aktivita, ale Krištofova a Slovákova šanca zostali nepremenené. Banská Bystrica potrestala vylúčenie Mezeia, v presilovke prišla delovka Kafku a hostia opäť viedli.

Nitrianska odpoveď prišla v úvode tretej tretiny, Krištof najskôr nepremenil samostatný nájazd, ale v následnej skrumáži hráčov sa k nemu opäť dostal puk a na druhý pokus sa nemýlil. Po vyrovnajúcom góle sa dostala aktivita opäť na nitriansku stranu. V 54. minúte sa dostal do šance Macík, jeho šancu chytil hosťujúci brankár, ktorý zostal na zemi, čo využil Štefanka k tomu, aby dostal Nitru prvýkrát do vedenia. Zo záverečného tlaku Bystrice sa podarilo domácim dostať, gólovo sa presadil Krištof. Hostia ešte zdramatizovali presným zásahom Matushkina, ale na obrat to už nestačilo. Nitrania vstúpili do nového ročníka víťazne, nad Banskou Bystricou zvíťazili 4:3.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Odohrali sme dobrý zápas. Som rád, že sme nadviazali na výkony z Ligy majstrov. V prvej tretine sme mali niekoľko šancí, možno keby sme ich premenili, tak by to bolo o čosi jednoduchšie. Bystrica má však kvalitné družstvo, dokázali s nami držať krok. Som rád, že sa naše mužstvo nepoložilo a dokázalo výsledok otočiť. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“

Juraj Štefanka, útočník Nitry: „Diváci si prišli na svoje. Aj keď ten prvý zápas bol taký, že nikto nevozil puk hore-dole, nik nebol lepší. Myslím si, že s Banskou Bystricou budú takéto zápasy stále v sezóne.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Prvý zápas v extralige bol z obidvoch strán bojovný. Bolo viacero pekných momentov, ale aj nepresností. Dve tretiny sme to mali dobre rozohrané, viedli sme 2:1. Spravili sme niektoré chyby, dostali dva góly okolo brány. Sme smutní, pretože sme cítili, že sme tu mohli niečo uhrať. Musíme si zobrať ponaučenie z tohto zápasu, pretože nie všetko išlo tak, ako sme chceli.“

Tomáš Surový, útočník Banskej Bystrice: „Myslím si, že to bol z obidvoch strán dobrý zápas. Nitra na nás pritlačila, musíme to zahrať taktickejšie.“

HK Nitra – HC'05 iCilinic Banská Bystrica 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

• Góly: 30. König (Ručkay, Kutálek), 42. Krištof, 54. Štefanka (Bajtek, Macík), 59. Krištof (Mezei) – 23. Surový (Matoušek), 38. Kafka (Maione, Matushkin), 60. Matushkin (Surový, Kafka)
  • Rozhodovali: Baluška, Muller – Tvrdoň, Orolin
  • Vylúčení: 3:2 na 2 min
  • Presilovky: 0:1
  • 3792 divákov
  • HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, König, Pupák, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Kutálek, Krištof, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Piačka, Bene, Chalupa
  • HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihalík, Ťavoda, Matushkin, Ferleťák – Hickmott, Surový, Kafka – Truchno, Bortňák, Bezúch – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, Tamáši, Róth

Pozrite si v našej fotogalérii zábery zo zápasu Banskej Bystrice s Nitrou!