FOTO: Bystrické výklady zaplnili tablá maturantov. Ktoré je podľa vás NAJ?

Ak sa v týchto dňoch prejdete centrom Bystrice, narazíte vo výkladoch obchodov na tablá našich maturantov. Pozrite si ich foto a zahlasujte za svojho favorita.

Jakub Forgács

V máji prebiehajú aj na školách v Banskej Bystrici maturity a študenti sa teda iste zapotia. Niektorí trávia ešte akademický týždeň prípravou a snažia sa všetko dobehnúť, iní už toľko času nemajú. Ešte pred pár dňami stredoškoláci vymýšľali, ako ukončia záver školského roka a zaoberali sa aj prípravou tabla.

Prešli sme sa po bystrickom námestí a Dolnej ulici a tablá sme pre vás aj pofotili. Študenti sú naozaj kreatívni a niektorí si veru s výberom motívu dali poriadnu námahu. Väčšina sa snažila zakomponovať do tabla niečo, čo súvisí s ich študijným odborom, ako napríklad kocka študentov matematickej triedy, ale našli sa aj úplne jednoduché výtvory. Obdivovať môžete tablá na drevených nástenkách, no nechýbajú ani malé umelecké diela.

V centre mesta sme našli 19 študentských výtvorov. Je však možné, že sme niečo prehliadli. Pozrite si našu fotogalériu a zahlasujte za tablo, ktoré je podľa vás najkrajšie či najkreatívnejšie. Rozhodovanie istotne nebude ľahké.

Odporúčame