FOTO: Bystrická polícia prosí o pomoc. Spoznávate ženy na záberoch z kamery?

Ak ste ich videli, kontaktujte políciu. Viete, kto je zachytený na fotkách z bankomatovej kamery?

Jakub Forgács

Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje prípad prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. „Pátrajú po páchateľovi, ktorý ešte v máji 2017 okradol Banskobystričana (58),“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Poškodený mal počas nakupovania v obchodnom dome na ulici 29. Augusta v Banskej Bystrici, na pleci prevesenú kapsičku, v ktorej mal peňaženku s finančnou hotovosťou, rôzne osobné doklady, ako aj bankomatovú kartu spolu s PIN kódom. Zlodej využil jeho nepozornosť a peňaženku mu z kapsičky ukradol. Podľa zistených informácii bol krátko po krádeži s ukradnutou bankomatovou kartou uskutočnený neoprávnený výber z bankomatu,“ pokračovala hovorkyňa.

„V súvislosti s vyšetrovaním prípadu sme si zabezpečili fotografie, ako aj kamerový záznam, ktorý zachytáva osoby ženského pohlavia vo veku približne 25 – 35 rokov,“ dodala Kováčiková so slovami, že polícia prosí občanov, ktorí by mali poznatky k totožnosti osôb na zázname, aby to oznámili priamo vyšetrovateľovi na tel. čísle: +421 96160 3351, prípadne na e-mail: peter.mazuch@minv.sk, alebo ďalšiemu vyšetrovateľovi na tel. čísle: +421 961 60 3667, prípadne na e-mail: marek.ondras@minv.sk.

Spoznávate ženy na fotografiách? – volajte políciu!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame