Popradskí kamzíci pretrhli baranom víťaznú šnúru. O ďalší triumf sa naši chlapci pokúsili zabojovať na ľade Nitry.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Barani uštedrili Nitranom debakel. Pod Zoborom im nastrieľali sedem gólov
12

Prvý gól v Nitra aréne padol do domácej bránky v 5. minúte z hokejky Bartánusa. Následne začali hostia hrať nedisciplinovane a Nitranom ponúkli viacero presilových hier. Domáci to využili na jeden gól, ktorý strelil v 15. minúte Milam. To bol posledný svetlý moment „corgoňov“ v prvej tretine. V 18. minúte poslal hostí do vedenia Faille a ten istý hráč dal aj tretí gól Bystričanov. Do kabín sa išlo za stavu 1:3.

Úvod druhej tretiny bol jasne v réžii hostí. V domácej bránke vystriedal Hartzell Hala, ale skóre sa pre Nitranov hrozivo navyšovalo. Ani Hartzell dlho nevydržal bez inkasovaného gólu a v 22. minúte ho prestrelil Bubela. Následne sa do listiny strelcov zapísal Lunter – 1:5. V 27. minúte predviedli hostia peknú akciu, na konci ktorej bol Gabor. Nitranom nič nevychádzalo a dostali sa do veľkej hernej krízy. Siedmy bystrický gól strelil v 31. minúte Kubka a domáci opäť striedali brankárov.

V tretej tretine hostia už prevažne iba kontrolovali hru a hráči Nitry sa naďalej iba hľadali. Po minulé sezóny Nitrania produkovali vždy útočný, nátlakový hokej, ale to výrazne absentovalo aj v tomto zápase. V 54. minúte si hostia vytvorili tlak v presilovej hre, ale Faille ponuku na hetrik nevyužil. Šancu na skorigovanie výsledku mal v 59. minúte Luciani, Lassila však pravým betónom zasiahol. V zápase sa už skóre nemenilo a domáci diváci svojich miláčikov „odmenili“ mohutným piskotom.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Žiaľ, keď to vyjadrím formou polarity, tak dnes sa to hodnotí veľmi záporne. Momentálne sme vo veľmi zlom psychickom rozpoložení. Na hráčoch to je vidieť, že psychika je niekde úplne inde, ako by sme si želali, alebo ako je normálne. Je to už niekoľký zápas, že veľmi ľahko dostaneme gól a na strelenie gólu sa nadrieme. Hráči ako keby si už sami prestávali veriť. Obraz toho je výsledok a psychika je veľmi zlá. Hráči momentálne nezvládajú ani základné veci, ktoré by inokedy, keby ste ich zobudili o polnoci a poslali ich na ľad bosých, tak sú schopní spraviť, ale momentálne to nejde. Musíme sa z toho dostať, ale bude to veľmi veľmi ťažké.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Samozrejme, mne sa hodnotí tento zápas veľmi dobre. Podali sme veľmi dobrý výkon a myslím si, že rozhodujúcim momentom bola prvá tretina, keď sme polovicu hrali v oslabení a naši ‚oslabovkári‘ predviedli heroický výkon. Síce sme dostali gól, ale to nabudilo celé mužstvo a tretinu sme vyhrali 3:1. Dnes nám to tam napadalo, samozrejme, išli sme naproti tomu. Súper bol v ťažkej pozícii a musel doháňať výsledok a otvárať hru, čo bola voda na náš mlyn. Mali sme zopár hluchých miest, keď sme chceli hrať hore-dolu, ale vtedy nás podržal výborný brankár.“

HK Nitra – HC'05 iClinic B. Bystrica 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)

• Góly: 15. Milam (Krištof) – 5. Bartánus (Hohmann), 18. Faille (Surový), 20. Faille (Dame-Malka), 22. Bubela (Hohmann), 24. Lunter (Lamper), 27. Gabor (Bubela, J. Brejčák), 31. Kubka (Bubela, Hohmann
  • Rozhodovali: Hoppe, Stano – Výleta, Šefčík
  • Vylúčení: 3:4, navyše: J. Brejčák 10 min. napadnutie hlavy a krku, Brittain trest v hre za úder hlavou (obaja B. Bystrica)
  • Presilovky: 1:0
  • 2281 divákov
  • HK Nitra: Halo (Hartzell 21. – 31.) – Mezei, Pupák, Milam, Versteeg, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím – Paulovič, Krištof, Rzavský – Cope, Blackwater, Luciani – D. König, T. Mikúš, H. Ručkay – Šille, A. Kollár ml., Štumpf
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Gélinas – Faille, Surový, Brittain – Lunter, Bortňák, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Gabor

V OBRAZOCH: Na nitrianskom ľade sa spustil parádny gólostroj baranov