Fanúšikovia bystrického hokeja si prišli na svoje. Ich obľúbenci jasne triumfovali na ľade odvekého rivala.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Barani opäť na čele Tipsport Ligy. Pod Zoborom si vychutnali Nitranov
10

Nitrania nastúpili do zápasu iba s troma kompletnými formáciami a bolo jasné, že ich čaká náročná skúška. Očakávalo sa, že hlavne v prvej tretine budú domáci nebezpečnejší, ale opak bol pravdou. Hra „corgoňov“ bola príliš chaotická a prvý trest prišiel v 6. minúte z hokejky Gabora, ktorý potrestal chybu nitrianskej defenzívy. „Barani“ nepúšťali domáce mužstvo do veľa príležitostí, ale tí dokázali vyťažiť z minima. V 18. minúte šikovne vystrelil Blackwater a jeho strela zapadla do vinkla Lukášovej brány – 1:1.

Druhú tretinu začali lepšie hostia, keď v 25. minúte po strele Hohmanna dorážal puk za bezmocného Lawsona bystrický kapitán Bartánus – 1:2. Zrejme zlomovým bol tretí gól v nitrianskej sieti, ktorý prišiel štyri sekundy pred klaksónom po delovke Brejčáka – 1:3.

V tretej tretine prišiel nešetrný zákrok domáceho kapitána Mezeia, ktorý zbúral Giľáka a v zápase predčasne dohral. Paradoxne, hrali Nitrania následne presilovú hru štyroch proti trom, v ktorej premrhali výborné príležitosti H. Ručkay, Bradley, či J. Milam. Trest prišiel vzápätí v gólovej podobe. Dobrú prácu Trecapelliho zúžitkoval v 48. minúte Skalický, ktorý namieril švihom presne a dal výsledku konečnú podobu – 1:4.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nám v dnešnom zápase ako sa hovorí trochu došiel benzín. V niektorých momentoch už sme nemali čo ponúknuť. Tím môžem pochváliť za prácu v oslabení, kde obetavo bránili. Na to, aby sme mohli pomýšľať na výhru, by sme museli byť v útoku ďaleko viac produktívni. Hra, ktorú sme predviedli bola na súpera akým je Bystrica málo.“

Rastislav Paľov, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme dobrý hokej, bolo vidieť, že hrá prvý s druhým. Obe mužstvá chceli predviesť svoju hru. Som rád, že sme vybojovali po vysokej prehre v Poprade tri body. Ukázali sme dobrý výkon, dokázali sme sa zmobilizovať, tím sa dal dokopy a predviedli sme tímový výkon. Chcem sa poďakovať brankárovi, ktorý nás podržal a takisto hráčom, ktorí boli na oslabeniach, že sme neinkasovali gól. Rovnako patrí vďaka aj našim fanúšikom, ktorí prišli do Nitry.“

HK Nitra – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

• Góly: 18. Blackwater – 6. Gabor, 25. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 40. Brejčák (Bartánus), 48. Skalický (Trecapelli, Frank)
  • Rozhodovali: Baluška, Stano – Smrek, Korba
  • Vylúčení: 4:3 na 2 min., navyše: Mezei (Nitra) 5+DKZ za napadnutie – Brejčák (B. Bystrica) 10 min nešportové správanie
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 3492 divákov
  • HK Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, Versteeg, Korím – J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay – Kovacs, Slovák, Blackwater – Csányi, Šiška, Kutálek – Rzavský
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Sedlák, Košecký, Kubka, Mihalik, Pretnar, Trecapelli, Delisle, Brejčák – Giľák, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zápasu!

V OBRAZOCH: Bystrickí hokejisti zdolali Nitru na jej ľade