FOTO a VIDEO: Barani na domácom ľade nezaváhali. Nitre nasúkali 5 gólov!

Bystrickí hokejisti narazili na ťažkého súpera. Pod Urpínom chceli Nitranom oplatiť prehru z úvodného stretnutia aktuálneho ročníka Tipsport ligy!

Ilustračný obrázok k článku FOTO a VIDEO: Barani na domácom ľade nezaváhali. Nitre nasúkali 5 gólov!

V prvej tretine mali prevahu Bystričania, ktorú pretavili do úvodného gólu. V bránke prekonali mladého Hala, ktorého si vypožičali hostia na striedavý štart z Topoľčian. V štvrtej minúte sa po strele Surového odrazil puk od zadného mantinelu pred Buca a ten nezaváhal pred odkrytou svätyňou Nitranov. Domáci mohli využiť presilovku po treste pre Paukovčeka, išiel totiž predčasne pod sprchy, ale stav sa po ďalšej šanci Buca nemenil. Na opačnej strane potom nedostal puk nad ležiaceho Bacashihuu pod hornú žŕdku Slovák.

Druhá tretina bola veľmi živá s množstvom šancí na oboch stranách. Na 2:0 zvýšil bekhendom Truchno, keď Halovi prekĺzol ľahký puk pomedzi betóny. Neskúsený brankár Nitry inkasoval aj tretíkrát, a to už po 68 sekundách. Tentoraz zle rozohral puk, nabil ho Andrisíkovi, ktorý ho z otočky poslal po ľade k žrdi. Hala tak vystriedal Valent a hráči spod Zobora pridali v útoku a vynútili si i fauly. V početnej výhode o dvoch hráčov sa najprv presadil pri pravej žrdi voľný Slovák a tento hráč následne ešte mieril do žŕdky už v presilovke piatich proti štyrom. Na rozdiel gólu napokon znížil Štefanka. Ťažil z chyby bystrických hráčov v strednom pásme a svoje sólo využil. Vyrovnať mohol Laliberté, no aj on pečiatkoval žŕdku Bacashihuovej svätyne. Domáci nevyužité príležitosti súpera vytrestali. Po strele Lužu od modrej Valent vyrazil puk do vzduchu, kde ho bejzbalovým spôsobom trafil Bortňák – 4:2.

Tretiu tretinu načali šance Luntera a Lalibertého na oboch stranách, no gólmani boli proti. Kapituloval napokon nitriansky. ‚Barani‘ predviedli rýchlu akciu a hoci faulovaný Češík pred Valentom neuspel, puk napokon za neho dostal Matoušek. Po piatom góle tempo hry opadlo, za zmienku stojí iba šanca Lalibertého v presilovke v 55. minúte, ale sám pred Bacashihuom neuspel.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas. Nitra ukázala svoju kvalitu, najmä smerom dopredu. My sme viedli 3:0, ale súperovi sme ponúkli niekoľko presiloviek a v nich je dobrý. Znížil tak na 3:2. Veľmi bol pre nás dôležitý štvrtý gól na 4:2 a potom aj na začiatku tretej tretiny na 5:2. Následne sme si to už udržali. Podržal nás dnes aj brankár Bacashihua výbornými zákrokmi. Celé mužstvo si však zaslúži pochvalu. Je to dôležité víťazstvo, dostali sme sa ním bodovo na dosah súperovi.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Vedeli sme, že Bystrica hrá doma nátlakový hokej, tlačí sa do bránky a to sa aj potvrdilo. Dali sme do hry brankára Hala, ale nevyšlo nám to podľa predstáv Valent si potreboval psychicky oddýchnuť po Vítkoviciach, kde mu to tam napadalo. Za stavu 3:0 pre súpera však musel ísť do bránky. Následne sme znížili na 3:2, mali ďalšie šance, ale nepremenili sme ich. Z individuálnych chýb pramenia góly, a to sa potvrdilo. Rozhodol štvrtý gól, ktorý nás psychicky zložil na kolená. V tretej tretine sme sa už nedokázali presadiť, inkasovali sme navyše piaty zásah od Bystrice a bolo po zápase.“

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

• Góly: 4. Buc (T. Surový, Maione), 26. Truchno (Kafka, Maione), 27. Andrisík, 37. Bortňák (Kafka), 47. Matoušek (Češík) – 32. M. Slovák (Blackwater, Milam), 35. Štefanka (P. König)
  • Rozhodovali: Müllner, P. Stano – Šefčík, R. Výleta
  • Vylúčení: 7:4, navyše: Maione, Ďatelinka 10 minút za napadnutie hlavy a krku – Paukovček 5+DKZ za sekanie
  • Presilovky: 0:1
  • 2417 divákov
  • Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Luža, Ťavoda – M. Lunter, Češík, Matoušek – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Truchno – Róth, Tamáši, Andrisík
  • Nitra: Halo (27. Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, Versteeg, Pupák – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, L. Paukovček – Chalupa, Bajtek, D. König – od 21. s Benem

Pozrite si v našej fotogalérii zábery zo stretnutia baranov s corgoňmi!

Zdroj: Huste.tv
V OBRAZOCH: Domáci triumf baranov nad Nitrou