Atraktívny hokejový zážitok pre fanúšikov prinieslo stretnutie odvekých súperov. Pod Pustým hradom skrížili hokejky v napínavom súboji plnom gólov!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: 11 gólov v pohronskom derby. V zápase Zvolena s Bystricou triumf baranov
9

V prvej tretine mali prevahu bystrickí hokejisti. Domáci sa spoliehali na brejky a mohli ísť do vedenia. V štvrtej minúte sa im totiž naskytlo prečíslenie troch na jedného, no Majdan neprihral a strieľal iba do brankára Košarišťana, ktorý dostal prednosť pred Bacashihuom. Potom mali šance hostia, ale T. Surový sám pred Barošom a ani Bortňák či Róth neskórovali. Podarilo sa to až v šestnástej minúte Hickmottovi pred odkrytou bránkou po peknej kombinácii celého prvého útoku Bystrice. Uplynulo iba 28 sekúnd a Zvolen vyrovnal. Bekhendom sa zblízka presadil Martin Ďaloga. Pred prestávkou sa o slovo opäť prihlásili ‚barani‘. Ujala sa dobre umiestnená strela Andrisíka z ľavej strany – 1:2.

V strednom dejstve padlo dovedna päť gólov. Najprv vyrovnali domáci po rýchlom prechode do pásma a strele Klhůfka do odkrytej časti Košarišťanovej svätyne. Potom boli mimoriadne produktívni hostia. Lunterovu prihrávku od zadného mantinelu zužitkoval pred Barošom Matuškin. V 28. minúte vystrelil z pravej strany Tamáši a puk si tečoval za vlastného gólmana Valenta. Stav 2:5 v druhej polovici stretnutia zariadili Andrisík, spoza bránky ho našiel Róth a autor druhého gólu Bystrice pohotovo zakončil. Zvolenčania následne ožili a dokázali znížiť. Najprv korigoval Petráš v pokľaku z medzikružia. Potom na opačnej strane vychytal Baroš korčuľou Kafku, aby na 4:5 znížil o pár sekúnd po peknej kombinačnej akcii Majdan.

V úvode tretej tretiny udreli hokejisti spod Urpína. T. Surový našiel pred bránkou nepokrytého Hickmotta a ten sa nemýlil – 4:6. V 47. minúte sa po prvýkrát v zápase vylučovalo, aj to preto, že boli šiesti hostia na ľade. Domáci však odohrali presilovku zle. Následne mali aktivitu ‚barani‘, často strieľali, no taktiež nezvládli ponúknutú početnú výhodu. V nej sa napokon v závere presadil Zvolen, hral bez brankára v šestici proti štyrom a B. Mráz mieril pod hornú žŕdku spomedzi kruhov. Vyrovnať však už ‚bryndziari‘ nestihli.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Pre divákov to bol zaujímavý zápas. Videli veľa gólov a bolo to napínavé až do samého konca. Pre trénerov to bolo samozrejme iné, ale my sme radi, že sme duel napokon dotiahli do víťazného konca. Predsa len derby je derby a víťazstvá sa počítajú. My sme ukázali veľa dobrého smerom dopredu ale aj veľa nedostatkov smerom dozadu. Za stavu 5:2 pre nás si to už jednoducho musíme ustrážiť a dohrať zápas v pokoji. O výhru sme takto bojovali až do posledných sekúnd, no chalani to napokon zvládli a aj preto si berieme odtiaľto tri body.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Bystrica bola lepšia a zaslúžene vyhrala. Musíme si však uvedomiť, že máme zložený mladý tím z hráčov, ktorí ešte vlani hrali za juniorov alebo dorast. Máme teda neskúsený mančaft, niektorí hrajú prvé extraligové zápasy, takže si vážim ako k tomu pristúpili i ako hrali. V závere sme mali power-play, v ktorej sme dali gól a volali sme po ďalšom vyrovnávajúcom. Treba však povedať, že o gól, možno aj o viac bol súper lepší a zaslúžene zvíťazil.“

HKM Zvolen – HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)

• Góly: 16. Martin Ďaloga (Halama, Petráč), 24. Klhůfek (Misenev, B. Mráz), 34. Petráš (Klhůfek, Halama), 35. Majdan (P. Zuzin, Valenta), 59. B. Mráz (Klhůfek, Valenta) – 16. Hickmott (Buc, T. Surový), 19. Andrisík (Matuškin, Mihálik), 27. Matuškin (M. Lunter, Matoušek), 28. Tamáši (Maione, Róth), 33. Andrisík (Róth, Tamáši), 41. Hickmott (T. Surový, Buc)
  • Rozhodovali: T. Orolín, J. Konc – M. Korba, Gajan, vylúčení: 1:2
  • Presilovky: 1:0
  • 2285 divákov
  • Zvolen: Baroš – Demiters, Andersons, Valenta, M. Ivan, Habšuda, Dubeň, F. Fekiač, Hataš – Majdan, P. Zuzin, Žilka – Misenev, B. Mráz, Klhůfek – Petráš, Halama, Mart. Ďaloga – Kňazev, Řezač, Kelemen
  • Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, I. Ďatelinka, P. Mikuš, Mihálik, Matuškin, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – M. Lunter, Češík, Matoušek – Kafka, Bortňák, Bezúch – Róth, Tamáši, Andrisík

Pozrite si zábery z atraktívneho pohronského derby v našej fotogalérii!