Jakub Forgács Kultúra

Filmové lahôdky pod holým nebom: V Bystrici premietnu aj celú sériu Harryho Pottera

Počas júla zažijeme viac filmových večerov na bystrickom amfiteátri. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Filmové lahôdky pod holým nebom: V Bystrici premietnu aj celú sériu Harryho Pottera
3
Galéria
Zdroj: Ivan Golembiovský

Júlové premietania v Letnom kine na amfiteátri prinesú viacero zaujímavých filmov. „K utorkom a štvrtkom pribudnú aj ďalšie premietacie dni. Okrem noviniek a premiér sa môžu návštevníci a návštevníčky tešiť na detské premietania, klasické 35mm projekcie či 5. ročník Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2020. Špecialitou tejto sezóny bude premietanie kompletnej série filmov Harry Potter počas každej letnej nedele,“ píše O.Z. za! amfiteáter.

Filmové lahôdky

Ako hovorí dramaturg Slavo Sochor: „Opäť sa snažíme ponúknuť to najlepšie z aktuálnej domácej či svetovej ponuky a verím, že všetci diváci a diváčky si v programe nájdu to svoje. Rád by som podotkol, že 7. júla budeme reprízovať 1917. Osobne sa teším na uvedenie filmov Meky (16. júla) či Havel (30. júla).“

Produkčný Ladislav Bíro dopĺňa ďalšie tipy z júlového programu: „Už v nedeľu 5. júla premietneme generačnú klasiku Harry Potter a Kameň mudrcov a následne budeme pokračovať ďalšími časťami tejto série každú nedeľu, až do konca augusta. Nebudú chýbať ani klasické premietania z 35mm filmu ako Pomáda (28. júla), alebo moja obľúbená Muzika (22. júla). Autor jej literárnej predlohy, Peter Pišťanek, by sa tento rok dožil 60 rokov.“

„Pokračujeme tiež s detskými premietaniami, a to v piatok 10. júla s filmom Zabudnutý princ a vo štvrtok 23. júla filmom Scoob! Aktuálny program aj predpredaj vstupeniek je k dispozícii na webstránke letnekino.bbam­fiteater.sk alebo na facebookových stránkach,“ uvádza premietač Michal Jaso.

Európsky unikát

„Jednoznačným európskym unikátom bude už 5. ročník Prehliadky 70mm panoramatických filmov [ppf] 2020, ktorý sa uskutoční v piatok a v sobotu 17. – 18. júla s filmami Joker a Votrelec“ dopĺňa premietač Ivan Školuda.

„Som veľmi rád, že napriek opatrným začiatkom tejto sezóny, kedy sme jednak prispôsobovali fungovanie Letného kina na amfiteátri na aktuálne opatrenia a zároveň čelili prevažne dažďovému počasiu, sa postupne dostávame do normálu. Srdečne pozývam všetkých nadšencov filmových večerov na amfík, leto je tu, júlový program je pekne nabitý a amfík v Bystrici je skrátka čarovné miesto,“ uzatvára Juraj Havlík, koordinátor O.Z. za! amfiteáter.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Filmové večery na bystrickom amfiteátri
3
Galéria
Zdroj: Ivan Golembiovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie