Farmársky trh, remeselníci aj ľudovky. Čo prinesie obľúbené Otváranie Banoša?

V Bystrici sa chystá veľké otvorenie poľnohospodárskej sezóny. Poznáme program akcie, ktorá každoročne priláka tisícky Bystričanov!

Jakub Forgács

Ak tiež uprednostňujete nakupovanie priamo od farmárov, zbystrite pozornosť. V sobotu 22. apríla o 10:00 sa v areáli SOŠ Pod Banošom 80 môžete opäť tešiť na tradičný farmársky trh „Otváranie Banoša“, ktoré pripravujú Vidiecke partnerstvo Banskobystrického kraja v spolupráci so SOŠ pod Bánošom, OZ Tradičná chuť regiónov Slovenska a Mestom Banská Bystrica. Čo všetko prinesie otvorenie poľnohospodárskej sezóny v našom kraji.

Program:

  • 10:00 Slávnostné otvorenie, príhovory hostí
  • 10:30 Prestavenie farmárskych produktov a tradičných jedál regiónov
  • 11:00 Ukážka výroby pareníc
  • 11:30 Včely a včelie produkty a apiterapia
  • 12:00 Detská škola varenia
  • 13:00 Škola štepenia a ošetrovania ovocných stromčekov

Nebudú chýbať ani sprievodné aktivity ako farmársky trh s predajom kvalitných potravín priamo od farmára, predajom priesad a sadeníc. Pozrieť si tiež budete môcť tradičné remeslá a jedlá našich regiónov či výstavku zväzu drobnochovateľov. Od 11:00 do 13:00 bude možnosť, zajazdiť si na koňoch. Tešiť sa môžete na ľudovú hudbu Jána Maka so svojimi sólistami, vystúpenie Detského folklórneho súboru radosť, animačné programy, hry a súťaže pre deti.

Vstupné na podujatie je 1 eur, pričom dieťa do 15 rokov má v doprovode dospelej osoby vstup zdarma. Zdarma bude pre návštevníkov zabezpečená aj kyvadlová doprava z Radvane.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z minuloročného podujatia Tradičná chuť jari – Otváranie Bánoša!

Zdroj: Dnes24.sk