Marcel Páleš Krimi

Farmár si zavaril: Pavol (49) škrtil starostu a vyprevadil ho kopancom

Otras mozgu a ďalšie zranenia spôsobil majiteľ agrofarmy v Môlči starostovi obce. Aký trest ho postihol?

Ilustračný obrázok k článku Farmár si zavaril: Pavol (49) škrtil starostu a vyprevadil ho kopancom
Zdroj: Webnoviny.sk

Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes zmiernil peňažný trest z dvesto na 160 eur pre 49-ročného podnikateľa. Majiteľ agrofarmy v Môlči spáchal prečin ublíženia na zdraví, keď v areáli firmy fyzicky napadol starostu obce Stanislava Ľuptáka a spôsobil mu otras mozgu a ďalšie zranenia.

Po slovnom útoku ho napadol fyzicky

Konflikt farmára Pavla so starostom sa stal v apríli minulého roka. Starosta sprevádzal veterinára v súvislosti s výskytom uhynutých oviec pri areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva, teraz podnikateľovej farmy. Z miesta úhynu sa starosta s veterinárom vracali na štátnu cestu cez areál tejto agrofarmy.

Jej zamestnanci však nechceli otvoriť hlavnú bránu a zavolali majiteľa. Ten na starostu najprv zaútočil slovami, že nemá čo robiť na jeho pozemkoch. Neskôr ho napadol rukami, začal škrtiť a sotil tak, že Ľupták si udrel hlavu o dvere auta, na ktorom prišiel s veterinárom a spadol na zem.

Potom podnikateľ starostu chytil za oblečenie, zdvihol ho a následne držiac ho zozadu za golier kopol do zadnej časti tela. Starostu hospitalizovali a podľa znaleckého posudku utrpel otras mozgu a ďalšie zranenia.

Peňažný trest a bolestné

Okresný súd v Banskej Bystrici uznal podnikateľa za vinného z ublíženia na zdraví starostovi obce ako chránenej osobe a uložil mu peňažný trest dvesto eur a povinnosť zaplatiť napadnutému bolestné 1 100 eur.

Odvolací súd vinu farmára potvrdil, ale vec posúdil ako prosté ublíženie na zdraví a zmiernil peňažný trest na 160 eur. Ponechal výšku bolestného pre starostu. Rozhodnutie Krajského súdu je právoplatné.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM