Jakub Forgács Hokej

Fanúšikovia majú dôvod na radosť. Bystrica sa napokon prihlásila do Ligy majstrov

Banskobystričania sa pôvodne chceli štartu v Lige majstrov vzdať, keďže doterajšia účasť v nej bola pre klub finančne stratová. Napokon však svoj úmysel prehodnotili.

Ilustračný obrázok k článku Fanúšikovia majú dôvod na radosť. Bystrica sa napokon prihlásila do Ligy majstrov
46
Galéria

Trojnásobný slovenský hokejový šampión HC '05 iClinic Banská Bystrica sa napokon predstaví v Lige majstrov 2019/2020. Svoju účasť v súťaži potvrdil stredajším podaním prihlášky.

Banskobystričania sa pôvodne chceli štartu v LM vzdať, keďže doterajšia účasť v nej bola pre klub finančne stratová. Napokon však svoj úmysel prehodnotili.

„Rozhodnutiu prihlásiť sa do Ligy majstrov predchádzalo niekoľko rokovaní so zástupcami CHL, SZĽH a Tipsport Ligy. Našou snahou pri rokovaniach bolo minimalizovať potenciálnu finančnú stratu, ktorej sme sa v minulej sezóne nevyhli. Dnes môžem potvrdiť, že všetky strany podmienky dohody akceptovali a následne sme podali oficiálnu prihlášku do CHL. Som rád, že rokovania vďaka všetkým zúčastneným stranám dopadli úspešne a po roku v Banskej Bystrici opäť uvidíme konfrontáciu slovenského majstra s európskymi top klubmi,“ uviedol pre webstránku „baranov“ riaditeľ klubu Michal Longauer.

O súperoch Bystrice sa rozhodne 22. mája v Bratislave, keď sa uskutoční žrebovanie základných skupín Ligy majstrov. Banskobystričania účinkovali v súťaži doposiaľ dvakrát, ani raz nepostúpili zo základnej skupiny. Tretí majstrovský titul v rade získali po tom, čo vo finále Kaufland play off Tipsport Ligy 2018/2019 zdolali Nitru 4:1 na zápasy.

Pozrite si na videu v priloženej fotogalérii aj zábery z majstrovských osláv na bystrickom námestí!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
V OBRAZOCH: Takto vyzerali oslavy zlatého hetriku na bystrickom námestí
46
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie