Jakub Forgács Rôzne

EXKLUZÍVNE: Pozrite si prvé výsledky z veľkého prieskumu o bystrickej MHD

Internetový prieskum týkajúci sa kvality MHD už priniesol prvé výsledky. Ľudia mohli od polovice septembra vyjadriť svoje názory na cestovanie v meste a my vám teraz exkluzívne prinášame niektoré údaje, ktoré vďaka nemu organizátori z Občianskej cykloiniciatívy získali.

Ilustračný obrázok k článku EXKLUZÍVNE: Pozrite si prvé výsledky z veľkého prieskumu o bystrickej MHD
Zdroj: Webnoviny.sk

Európsky týždeň mobility sa síce skončil 22. septembra 2013, naďalej však v Banskej Bystrici prebiehal, dnes už ukončený, dotazníkový prieskum Spokojnosť občanov so službami MHD v Banskej Bystrici. Dotazníkového prieskumu sa zúčastnilo 861 respondentov a jeho kompletné výsledky budú prezentované v rámci verejnej diskusie na tému MHD v Banskej Bystrici. Tá sa uskutoční v stredu od 16:00 do 18:00 v pirestoroch radnice na Námestí SNP.

Ako odpovedali respondenti?

Napriek tomu, že organizátori ešte stále vyhodnocujú údaje, ktoré získali respondentov, my vám už dnes môžeme priniesť niektoré výsledky. Na ľudí čakalo v dotazníku dokopy 11 otázok, v ktorých sa vyjadrili k samoznej kvalite cestovania, tomu, čo sa im nepáči a naopak, páči v banskobystrickej MHD. Až 52,15% z 861 responedntov označilo, že sa im nepáči nízka frekvencia spojov a ocenili by úpravu cestovných poriadkov.

Ľudia sa však vyjadrovali aj k tomu, čo by v autobusoch privítali ako novinku. Zo všetkých, ktorí vyplnili dotazník, by až 63,73% ocenilo, keby bola v banskobystrickej MHD možnosť nastupovať všetkými dverami, čím by sa nástup urýchlil a ľudia by nemuseli čakať v radoch. Teraz je na zvážení mesta a dopravného podniku, ako so získanými výsledkami naložia.

Ďalšia príležitosť na vyjadrenie názoru

Všetky výsledky budú odprezentované počas spomínanej verejnej diskusie, kedy dostanú obyvatelia mesta ďalšiu príležitosť vyjadriť svoj názor na MHD a diskutovať na danú tému so zástupcom Mestského úradu Banská Bystrica, Dopravného podniku mesta Banská Bystrica, Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen a členom dopravnej komisie pri Mestskom zastupiteľstve Banská Bystrica. Verejnú diskusiu otvorí primátor Banskej Bystrice Peter Gogola, s príspevkom na tému rozvoja ekologickej dopravy vo vzťahu k verejnej doprave vystúpi Marek Modranský zo Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen a o alternatívnych druhoch dopravy v meste bude prítomných informovať Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM