Michal Majer Hokej

Dvakrát zbabraný zápas

Prvý zápas semifinále hokejovej extraligy medzi Banskou Bystricou a Popradom priniesol nevídanú prestrelku so šťastnejším koncom pre Podtatrancov. Domácim však zisk prvého bodu uľahčili samotní Barani, keď po prvej polovici zápasu svietilo na tabuli

HK Poprad – HC'05 Banská Bystrica 7:5 (2:0, 3:3, 2:2)

Góly: 11. Rapáč (Kopecký, Svitana), 18. Kuľha (tr. strieľ.), 21. Wanvig (Klouda, Jasečko), 26. Kopecký (Kasík), 32. Rogers (J. Brejčák), 47. Lapšanský (Jasečko, Kroták), 60. Kroták (Lapšanský) – 28. Kútny (Češík, Rumpel), 37. Hlinka (Kolba, Lažo), 39. Weissman (Lažo), 50. Šechný (Hlinka, Lažo), 55. Weissman (Šechný)

Rozhodovali: Konc, Lokšík – Valach, Smrek, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedania: 27. Fedor namiesto Šimonoviča, 3679 divákov, /stav série: 1:0/

Zostavy a striedania:
Poprad: Lipovský (27. Fedor) – Kasík, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Rogers, Kramár – Kuľha, Lundberg, Škovira – Kroták, Klouda, Lapšanský – Wanvig, Rapáč, Svitana – Kopecký, Mlynarovič, J. Brejčák
B. Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Vizváry, Kolba, Kubka, Bambúch, Biro, Vantroba – Tománek, Hudec, Sýkora – Lažo, Hlinka, Weissman – Paľov, Šechný, Hvila – Rumpel, Češík, Kútny

Banská Bystrica pricestovala do Popradu útočne naladená, čo dokumentoval v 3. minúte Tománek peknou strelou, no zaúradovala Lipovského lapačka. Ten istý hráč sa prezentoval o tri minúty neskôr vo vlastnom oslabení pohotovou zadovkou, Lipovský si však včasným pokľakom s jeho zakončením poradil. Hosťom to však nebolo nič platné, pretože v 11. minúte sa tesne po skončení trestu Bira dostal k puku Kopecký, pred bránkou našiel Rapáča a ten pohodlne otvoril skóre stretnutia – 1:0. Domáci prevzali iniciatívu, predvádzali rýchlu kombinačnú hru, ale ich šance zostali nevyužité. Obidve mužstvá predvádzali náročný fyzický hokej s množstvom osobných súbojov. Dve minúty pred koncom prvej tretiny vyrobil vo vlastnom obrannom pásme hrúbku Weissman, ktorú „odčinil“ nedovoleným zákrokom na Kuľhu a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. K puku sa postavil sám Kuľha a strelou medzi vyrážačku a betón zvýšil na 2:0.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky dohrával domáci tím presilovú hru a po 27 sekundách nachytal Šimonoviča šikovnou strelou Wanvig – 3:0. V 24. minúte mal gól na hokejke hosťujúci Paľov, no Lipovského tvrdou strelou neprekonal. Vzápätí mal dobrú príležitosť Šechný, avšak zahrmelo na druhej strane. Po sérii tvrdých zákrokov našiel Kasík peknou prihrávkou voľného Kopeckého a ten vyhnal Šimonoviča z bránky. Gólové hody pokračovali, „barani“ znížili po presnom zásahu Kútneho, na opačnej strane sa po sérii kľučiek presadil Rogers, ktorý našiel voľný priestor medzi Fedorovými betónmi – 5:1. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa presadili už iba hostia, najprv znížil v presilovej hre z tesnej blízkosti Hlinka a v 39. minúte sa dostal k odrazenému puku Weissman, ktorý nekompromisne znížil na 3:5.

Tretie dejstvo začalo vo svižnom tempe a súperiace tímy sa snažili čo najskôr skórovať. Bystričania nevyužili početnú výhodu o jedného hráča a tak sa dostali k slovu domáci. Po Jasečkovej prihrávke sa pred Fedorom v páde presadil Lapšanský – 6:3. Hostia si napravili chuť v 50. minúte, keď sa počas presilovky presadil Šechný, ktorý vymietol ľavý horný roh Lipovského bránky. Popradčania začali príliš skoro brániť výsledok a o päť minút neskôr inkasovali z hokejky Weissmana, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Šechný. Hosťom sa už vyrovnať nepodarilo, v poslednej minúte inkasovali po peknej spolupráci Krotáka s Lapšanský a prvý menovaný stanovil rezultát stretnutia na 7:5.