Dva roky od vynovenia: Na plavárni exkluzívna oslava!

Z mesta pod Urpínom sa do sveta rýchlo šíria dobré správy o rýchlom bazéne na Štiavničkách. „Na svedomi“ to majú organizátori z Plaveckého oddielu KTV UMB Banská Bystrica. Tým sa v minulom roku podaril naozaj husársky kúsok, keď Banská Bystrica priví

Jaroslav Dodok

Popri ďalších medailistoch a účastníkov z vrcholných svetových a európskych šampionátov sa predstavili aj reprezentanti Slovenska.

[blockquote]Tak tomu bude aj tohto roku v prvý novembrový víkend, keď kompletné vynovenie päťdesiatmetrového bazénu na Štiavničkách prináša ďalšiu šancu pokračovať v nastúpenom trende – uskutočniť plavecké preteky na špičkovej medzinárodnej úrovni. Krytá plaváreň na Štiavničkách oslávi svoje druhé narodeniny od jej celkovej rekonštrukcie naozaj exkluzívne. [/blockquote] V dňoch 3. a 4. novembra sa uskutočnia medzinárodné preteky „Banskobystrický pohár 2012“, ktoré sa organizátorom podarilo zaradiť do kalendára Európskej plaveckej federácie a žiadosť na Medzinárodnú svetovú plaveckú federáciu /FINA/, aby toto podujatie zaradila ako kvalifikačné na Majstrovstvá sveta 2013 v Barcelone dostala taktiež „zelenú“.

Ako nás informoval riaditeľ podujatia Milan Záborský, organizátori zatiaľ evidujú prihlášky približne 200 pretekárov z 34 klubov z Anglicka, Bosny a Hercegoviny, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Poľska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Srbska, Ukrajiny. **Súťažiť sa bude v štyroch vekových kategóriách,. Hlavnú cenu podujatia **„Banskobystrický pohár“ získajú pretekári, ktorí dosiahnu najvyššie bodové výkony podľa bodovacích tabuliek FINA. Okrem toho organizátori pripravili pre najlepších zaujímavé finančné bonusy a hodnotné ceny. V sobotu 3.11. začína program o 14:00 h. a v nedeľu 4.11.2012 o 9:00 h.

[color=#0066ff]Toto významné podujatie európskeho formátu tak dostáva úplne iný rozmer a ďalšia športová akcia podobného rangu ako je v skoku do výšky Banskobystrická latka ide znovu šíriť dobré meno mesta, o tom niet pochýb. [/color]

Tento článok nie je možné komentovať.