Michal Majer Futbal

Dukla zvíťazila, s pohárom sa však lúči

Futbalisti Dukly Banská Bystrica v odvete 2. predkola Európskej ligy zvíťazili nad gruzínskym mužstvom FC Zestafoni 1:0, no keďže v prvom zápase prehrali 0:3, v súťaži skončili. V 3. predkole sa FC Zestafoni stretne 29. júla s postupujúcim z večernéh

Dukla B. Bystrica – FC Zestafoni 1:0 (1:0)

Gól: 28. Ďuriš, rozhodoval Dragomir Stankovič (Srb.), ŽK: Vajda, Pich, Adámik – Eliava, 2880 divákov. Prvý zápas 0:3, postupuje Zestafoni.

Dukla B. Bystrica: Boroš – Brašeň (65. Pich), Adámik, Poljovka, Savič – Pančík, Gajdoš (75. Ďurica), Vajda (68. Pleva), Hučko – Ďuriš, Seye

FC Zestafoni: Kvaškvadze – Benašvili (56. Aladašvili), Oniani, Chidešeli, Eliava – Apcauri (83. Pipia), Dzaria, Gorgiašvili (56. Babunašvili), Grigalašvili – Gelašvili, Dvali

Pre Duklu sa skončil prvý polčas lichotivo. Bránku trafila len jediný raz, no strelila gól a priblížila sa svojmu súperovi z Gruzínska na dva. V 28. min po Savičovom prudkom centri zľava k bližšej žrdi Ďuriš hlavou prekonal Kvaškvadzeho a zapálil iskru nádeje na postup. Na hre domácich sa však len ťažko hľadali väčšie pozitíva. Aj keď sa pripravovali na veľkú ofenzívu, odvahu a zvýšenú agresivitu, výraznejší tlak si nevytvorili. V 2. min unáhlený pokus Hučka skončil nad bránkou a aj z tohto momentu bolo zrejmé, že najskôr sa musia hráči upokojiť a začať „rozoberať“ súpera tým, čo naozaj vedia. Pohrozili aj Gruzínci, v 5. min Dvali natiahol Boroša v bránke, čo však bol len jeden nebezpečnejší pokus z ich strany, nerátajúc Grigalašviliho nádejný brejk v 13. min a strelu po zemi z trestného kopu od Benašviliho dve minúty pred prestávkou, ktorú Boroš vytlačil na roh. Dukla mohla po polčase viesť aj o dva góly, v 41. min po nepresnej prihrávke Onianiho Gajdoš vysunul Ďuriša a jeho pokus odkopol obranca Chidešeli. Škoda, že kanonier Dukly si poslal loptu na dlhú nohu a brankár Kvaškvadze mu optimálne zmenšil strelecký uhol.

Po zmene strán zaujala väčšia ofenzíva Dukly a naháňanie času, ktorý neúprosne odratúval účinkovanie v EL. V 51. min po ďalšom kikse obrany hostí mieril Ďuriš len tesne vedľa ľavej žrde. Dukla sa zjavne začala viac ponáhľať, iniciatívny bol strelecky najmä Ďuriš, no v 53. min opäť bez presnejšieho zakončenia. Škoda, že pri centroch i štandardných situáciách hľadali prihrávky často len márne adresáta a Gruzíncom sa tak ľahšie dýchalo. Na druhý gól sa zbožne čakalo a mohol aj padnúť po Gajdošovej strele z 28 m do žrde v 59. min. Postupom času aktivita Dukly vyúsťovala čoraz viac do prázdna Nepomohli ani striedania, a tak sa pozornosť sústredila na záverečný, divákmi na Štiavničkách očakávaný nápor. Nakoniec neprišiel, domáci si už žiadnu šancu nevypracovali a s EL sa definitívne rozlúčili.