Monika Obrtalová Futbal

Dukla vydrela remízu

V 29. kole sa predstavili futbalisti Dukly Banská Bystrica na ihrisku Dunajskej Stredy. Po nevydarenom začiatku nakoniec zachraňovali bod v posledných minútach zápasu.

DAC 1904 Dunajská Streda – Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0) Góly: 1. Koejoe – 87. Ďuriš, Rozhodoval: Smolák, ŽK: Michellini – Vajda, Seye, 1377 divákov.

Zostavy a striedania: Dunajská Streda: Novota – Helísek, Majus, Marcin, Kazlauskas – Palla, Halimi (17. Michellini), Yavarzadeh (90.+ Németh), Bajevski, Nikolič (90.+ Pajič) – Koejoe Banská Bystrica: Boroš – Turňa (45. Uškovič), Chmelík, Vajda, Brašeň – Pančík, Pleva, Gajdoš (81. Považanec), Hučko (67. Pich) – Ďuriš, Seye

Domáci mali raketový nástup. Po rohovom kope im Koejoe zblízka hlavou zabezpečil vedenie už v 50. sekunde. Hostia v strede poľa prevyšovali súpera, ale vpredu Seye zväčša ostal osamotený a proti zabezpečenej obrane DACu bezmocný. Na opačnej strane útok tvoril Koejoe, ktorý ale sám tiež veľa nezmohol. Hostia mali v druhom polčase prevahu, ale do šancí sa dostali iba zriedka. V 77. minúte tečovanú strelu Gajdoša Novota kryl a v 84. minúte Seye zblízka prehodil bránu. V 87. minúte domáci zadáci trestuhodne zabudli na hranici šestnástky Ďuriša, ktorý nezadržateľne skóroval do ľavého rohu.

Hlasy trénerov: Kurt Garger, tréner DAC-u: „Po úvodnom góle sme chceli pridať ďalšie, aby sme si zabezpečili výsledok. Po zranení Halimiho už nebola naša hra taká plynulá. Najmä v druhej časti sme hrali už defenzívnejšie a dovolili sme súperovi vyrovnať.“

Jozef Jankech, tréner Dukly: „Mali sme zlý začiatok a z vlastnej nepozornosti sme dostali gól. Potom sme mali niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Prišlo to až v závere, keď sme zatlačili súpera a donútili sme ho, aby robil chyby.“