Jakub Forgács Futbal

Banskobystrickí futbalisti začali jarnú časť ligy proti ťažkému súperovi. V Trenčíne sa posledný tím tabuľky stretol s mužstvom z jej čela.

Ilustračný obrázok k článku Dukla v prvom zápase jarnej časti proti favorizovanému Trenčínu: Súper Bystričanom nedovolil skórovať

Trenčania vstúpili do zápasu tradične aktívne. Už v 9. min sa im podarilo prekonať Boroša prvý raz. Jairova hlavička na zadnej tyči našla pripraveného Holúbeka, ktorý hruďou dopravil loptu do siete. Po štvrťhodine si z pravej strany nabehol do voľného priestoru Van Kessel, jeho tvrdá strela však skončila iba na bočnej sieti. Vyrovnať mohol v 16. min Polievka, sám pred Šemrincom ale neuspel, keď nastrelil domáceho gólmana. Po desaťminútovej nezáživnej pasáži rozohriala divákov rýchla kontra Trenčanov. Po chybe Dukly v strede ihriska Van Kessel z ťažkého uhla nacentroval na Rabiua, ktorý do odkrytej brány bez problémov pridal druhý gól. Banskobystričania sa pod Čákovým hradom po zvyšok úvodného polčasu prezentovali sympatickým dojmom a domácich hráčov, napriek prevahe v držaní lopty, do vyložených gólových príležitostí púšťali len sporadicky.

Po prestávke mal zníženie na nohe Snitka, no ani na dvakrát nedokázal prestreliť Šemrinca. Na domácej strane mohol vedenie navýšiť niekoľkokrát Van Kessel, ale prvý súťažný gól po návrate do Trenčína mu nebol dopriaty. Z kopačiek zverencov trénera Martina Ševelu sa vytratila presnosť a pokoj z úvodného polčasu. Posledný tím ligovej tabuľky zo Štiavničiek to však využiť nedokázal. V 73. Rundičova hlavička preletela popred bránu. V 77. min mal tretí gól na kopačke Rabiu, z desiatich metrov však Borošovu bránu prekopol. Ani záverečné minúty nepriniesli vytúžený tretí gól vzhľadom na nepresnú koncovku v podaní Trenčína, a tak si domáci tím pripísal tri body po dvojgólovom víťazstve.

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: „Teší nás najmä víťazstvo. Diktovali sme tempo od začiatku, vypracovali sme si šance. Súpera sme pustili do príležitostí po vlastných chybách. Neboli sme to my. Chýbala nám najmä agresivita v osobných súbojoch. Práca s loptou bola pomalá. Z našej strany to bolo nervózne. Do ďalších zápasov musíme ísť s omnoho väčšou túžbou po úspechu.“

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „Každý videl, kde je kvalita. Nemám veľké oči a vieme, kde sme. Výsledok 2:0 bol pre nás lichotivý. Domáci mali dosť príležitostí, aby bol výsledok priepastnejší. Mali sme dve dobré šance, za stavu 1:0 mohol Polievka vyrovnať. Možno by hráči nadobudli väčšie sebavedomie. V ďalších zápasoch budem hráčov nabádať, aby nestrácali vieru a ukázali v zápasoch viac.“

AS Trenčín – Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

• Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu
  • Rozhodoval: Leško
  • ŽK: Willwéber (B. Bystrica)
  • 2 752 divákov
  • AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Bero (58. Koolwijk), Lobotka – Van Kessel (82. Guba), Rabiu, Holúbek – Jairo (67. Edmond)
  • Dukla Banská Bystrica: Boroš – Snitka, Vajda, Had, Savič – Balko (46. de Vito), Willwéber, Faško, Kupec (82. Marinkovič) – Šovčík (73. Gálik), Polievka