Jakub Forgács Futbal

Bystrickí futbalisti v 33. kole Fortuna ligy narazili na Ružomberok. Zápas pod Urpínom, ktorým sa Dukla rozlúčila so sezónou aj s ligou, priniesol vzruch pred oboma bránami.

Ilustračný obrázok k článku Dukla ukončila sezónu pred domácimi divákmi: S ligou sa rozlúčila zápasom proti Ružomberku

V prvom polčase sa diváci nenudili a videli vzruch pred oboma bránami. Prvá šanca skončila aj gólom, keď v tretej minúte poslal loptu do 16-ky Vavrík a Masaryk sa presadil – 0:1. Udrieť mohli aj domáci, ak by hlavička Hrica letela presnejšie. V desiatej minúte boli aktívnejší hostia, Masaryk pekne prenikol do pokutového územia, avšak zasahoval brankár Boroš, následne Lovás netrafil loptu. Bystričania sa snažili o vyrovnanie Hricom, Rejdovianom i Polievkom, ale v koncovke vždy zlyhali. V 19. minúte mohol Ružomberok vyhrávať už dvojgólovým rozdielom, ak by Vavrík pred prázdnou bránkou hlavou trafil loptu. O tri minúty neskôr tento hráč pohorel sám pred Borošom. Po polhodine hry predviedol na opačnej pekný slalom s loptou cez protihráčov Polievka, no zároveň aj potvrdil, že strelecky mu to na jar nejde, mieril totiž vedľa. Stav do prestávky ešte mohol meniť kapitán Liptákov Maslo, ktorý po rohu hlavičkoval nad brvno.

V druhom polčase sa viac tlačili dopredu hráči spod Urpína, skúšal to Faško, najprv spoza šestnástky, potom aj z ľavej strany, ale pohorel na gólmanovi Šavolovi. Vyšlo to až striedajúcemu Šovčíkovi, ktorý zužitkoval prihrávku Polievku a v malom vápne sa nemýlil – 1:1. Ružomberčania po inkasovanom góle na chvíľu ožili a prvú vážnejšiu príležitosť aj využili. Z takmer dvadsiatich metrov nádherne napriahol Nagy a mieril presne k žrdi – 1:2. Odpovedať mohol o minútu opäť Šovčík, ale tentoraz posielal loptu vedľa odkrytej bránky a Snitka v 77. minúte pálil zo 17 m do žrde. Dukla túžila znovu vyrovnať, no nepomohol jej ani dym, ktorý spôsobili fanúšikovia nad bránou súpera, hoci Šavol mal mierne problémy pri Snitkovej strele. Na druhej strane ešte zasahoval Boroš po koncovke Masaryka spoza pokutového územia, stav sa však už nezmenil.

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: „Chceli sme sezónu ukončiť dobrým výsledkom, čo sa nám nepodarilo. V zápase sme však neboli horším mužstvom, remíza by bola spravodlivejšia, zaslúženejšia. Bolo tam veľa situácii, z ktorých sme mohli dať gól tak my ako aj súper. Chcem poďakovať kolegom v trénerskom štábe a hráčom za robotu, ktorú odviedli. Prajem Dukle aby sa jej v ďalších rokoch žilo ľahšie.“

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Videli sme nekontaktný zápas, no som rád, že sme ho vyhrali. Videl som veľa šikovných hráčov na ihrisku aj v drese domáceho tímu. My sa tešíme z toho, že sme skončili na siedmom mieste osemnásť bodov od posledného a uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Chcel by som chlapcom poďakovať za výkon, pretože sme včera mali zdravotné problémy, sedem chlapcov bolo dnes na infúzii a v rámci svojich možností tento zápas odohrali slušne.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

• Góly: 61. Šovčík – 3. Masaryk, 66. Nagy
  • Rozhodovali: Šuniar – P. Kováč, Jenčura
  • ŽK: Lovás, Rosa, Kotora (všetci Ružomberok)
  • 448 divákov
  • Dukla: Boroš – Gálik, Kapor, Had, Savič (55. Šovčík) – Willwéber (74. Snitka) – Hric (55. Balko), Faško, Kupec – Rejdovian, Polievka
  • MFK: Šavol – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták – M. Nagy – Janič (58. Almaský), Gerát, Vavrík (74. Kotora), Lovás (81. Gerec) – Masaryk